×

12 błyskotliwych trików, które powienien znać każdy rodzic. I rodzicielstwo staje się łatwiejsze

Rodzice. Jak oni to robią? Większość z nich pracuje i nadal jest w stanie zajmować się domem. Wiadomo, że rodzicielstwo bywa trudne. Wystarczy jedno dziecko, by człowieka zmęczyć do granic. Dlatego spieszymy wszystkim rodzicom na ratunek. Dzięki tym trikom, męcząca rola może stać się odrobinę łatwiejsza. Oto 12 błyskotliwych sztuczek, które każdy rodzic powinien znać.

1. Obserwowanie dzieci

triki-2
Redhead Can Decorate

Dzieci są przebiegłe, a my nie zawsze mamy czas, by je obserwować. W miejscach, które nie są najbezpieczniejsze dla twojej pociechy, zawieś lustro. Dzięki temu wystarczy jedno zerknięcie, by upewnić się, że wszystko jest w porządku zamiast ciągle chodzić i sprawdzać.

2. Akcesoria

triki-3
The Idea Room

Posortuj akcesoria do włosów, a w ten sposób unikniesz porannych kłopotów z ich dobieraniem.

3. Kąpiel

triki-4
coupdegrace

Kąpiel bywa problematyczna, bo nie zawsze jest ulubioną czynnością dzieci. Wrzuć do wanny kilka patyczków fosforyzujących, a pociechy z chęcią wskoczą do wanny.

4. Sprzątanie

triki-1
Twenty Two Words

Jak nauczyć dziecka sprzątania? Przez zabawę oczywiście! Wystarczy wprowadzić element zabawy do codziennych obowiązków. Jak na przykład zamiatanie do celu! Dzieciaki to pokochają, a nauka obowiązków przyjdzie w zdecydowanie przyjemniejszy sposób.

5. Sprej na potwory

triki-2
The Spohrs Are Multiplying…

Maluch nie chce spać, bo boi się potworów czających się pod łóżkiem? Nalej zwykłą wodę do butelki i ozdób w ją. Przed zaśnięciem spryskaj miejsce występowania potworów i zapewnij dziecko, że to zdecydowanie działa. Przecież sprej działa, więc można spać spokojnie!

6. Buty

triki-5
One Creative Housewife

Problem z rozróżnianiem butów? Już nie! Przetnij naklejkę na pół i przyklej lewą część w lewym bucie, to samo zrób z prawą. Maluch natychmiast nauczy się zakładać buty na odpowiednią nóżkę.

7. Koszulka pojednania

triki-6
On Fair

Masz dosyć ciągłych kłótni swoich dzieci? Koszulka w dużym rozmiarze może pomóc rozwiązać ten problem. Jak tu walczyć, gdy ruchy są mocno ograniczone.

8. Mikrofalówka

triki-3
DaNReDaN

I teraz wiesz jak odgrzać dwa posiłki jednocześnie!

9. Gumki do włosów

triki-9
Hi! It’s Jilly

Wiecznie się gubią. Gromadzenie ich w ten sposób i przypięcie w wygodnym miejscu rozwiąże problemy i oszczędzi sporo czasu.

10. Magnetyczne kubki

triki-7
Adventures In Pinteresting 2012

Przyklej magnesy do plastikowych kubków i umieść je na lodówce. Unikniesz walki o ulubione naczynia i również mniej do mycia. Wiszące w wygodnym miejscu umożliwią dziecku sięganie po nie, gdy tylko ich będą potrzebować.

11. Kara

triki-8
Kids Activities Blog

Worek lub pudełko z ulubionymi przedmiotami dziecka doskonale sprawdzi się jako kara. Wystarczy zatrzymać ładowarkę w niewoli i oddać ją, gdy pociecha odpokutuje winy. Niewiele pracy, a wysyła znaczącą wiadomość.

12. Ukryte łakocie

triki-1
Standard_Candle

Chcąc ukryć słodycze zakamufluj je w opakowaniu, do którego twoje dziecko raczej nie zaglądnie. Bo kto szukałby batoników w worku z mrożonym groszkiem?

Może Cię zainteresować

zamknij