×

4 wyjątkowo ważne powody, dla których drzwi do sypialni powinny być na noc zamykane

Przed udaniem się na spoczynek najczęściej bierzemy relaksującą kąpiel, zakładamy wygodną piżamę oraz maszerujemy do sypialni. A co dzieje się z drzwiami? Zwykle o nich nie myślimy. Niestety to spory błąd, gdyż niezamknięcie ich, przed położeniem się do łóżko, może mieć przykre konsekwencje.

1. Pożar

Kiedy niespodziewanie wybuchnie pożar, zamknięte drzwi do sypialni mogą uratować Ci życie. Spowolnią one rozprzestrzenianie się ognia, a Ty będziesz miał więcej czasu na reakcję oraz ucieczkę. Dodatkowo przez zamknięte, do pomieszczenia ogarniętego żywiołem, drzwi nie napłynie wystarczająca ilość tlenu, aby podsycić płomienie. Tym samym wolniej będą się rozchodziły toksyczne związki oraz dym.

pożar
© upton.productone/Instagram

Obejrzyj krótki filmik z kampanii społecznej, która była prowadzona w amerykańskich mediach. Przekonasz się jak wyglądała sypialnia, której drzwi były zamknięte, już po ugaszeniu pożaru. Warto wypracowywać dobre nawyki, gdyż w krytycznej sytuacji mogą one uratować życie.

2. Złodzieje

Zamknięte na całą noc drzwi sypialni, sprawią, że w przypadku włamania będziesz miał więcej czasu na podjęcie właściwych działań. Dodatkowo w odciętym od innych pomieszczeń pokoju, poczujesz się trochę bezpieczniej podczas oczekiwania na przyjazd policji.

złodziej
freepik

3. Hałas

Irytujące dźwięki dochodzące z innych pomieszczeń sprawiają, że chyba większość z nas nie jest w stanie usnąć. W takim przypadku zamknięte drzwi zapewnią izolację akustyczną oraz podniosą komfort snu. Nawet snujący się korytarzami inni domownicy, którzy uchodzą na nocne marki nie zakłócą Twojego wypoczynku.

kobieta w łóżku
freepik

4. Pozytywna energia

Feng shui to starochińska koncepcja aranżacji wnętrz, która pozwoli wprowadzić w życiu każdej osoby ład i harmonię. Zgodnie z jej zasadami należy zamykać drzwi do sypialni. Dzięki temu dobra energia nie ucieka z pomieszczenia, a Ty z łatwością odzyskasz poczucie bezpieczeństwa oraz spokój ducha.

drzwi
freepik

Zamykasz drzwi do sypialni czy jednak zostawiasz uchylone?

Źródła: brightside.me

Może Cię zainteresować

zamknij