×

Triki projektantów wnętrz, które pomogą Ci urządzić długi i wąski przedpokój

Przedpokój to pomieszczenie przejściowe, któremu mało poświęcamy uwagi przy projektowaniu domu, czy aranżacji mieszkania. Często jest to wąski, a długi korytarz, na którym prędzej, czy później trzeba się skupić, by wydobyć z niego cały potencjał. Zobacz galerię, która może choć trochę zainspiruje Cię do nadania twojemu wnętrzu nowego wyrazu.

Biel, biel i jeszcze raz biel

To najprostszy sposób, by mały, ciemny przedpokój sprawiał wrażenie większego i jaśniejszego. Nie bez znaczenia jest dobre oświetlenie tego pomieszczenia, jeżeli przez drzwi nie wpada za dużo światła. Wykładzina dywanowa daje wrażenie przytulności, przez co unikniemy wrażenie za dużej sterylności.

długi biały przedpokój
instagram.com

Odcienie szarości i srebra

Nie każdy toleruje samą, czystą biel. Alternatywą jest przełamanie jej delikatnymi popielatymi barwami z rozbłyskującymi srebrnymi dodatkami. Jeżeli chcemy cokolwiek postawić w przedpokoju, niech to będą bardzo delikatne, sprawiające wrażenie kruchości, elementy. Ciężkie, masywne meble nie są tu wskazane.

wąski korytarz
instagram.com

Kolory

Kolory i asymetryczne wzory wspaniale przełamią wąski, prostokątny kształt przedpokoju. Wskazane małe, drobne wzory. Potrzebne jest jednak odpowiednie wyczucie, by korytarz nie stał się zbyt kiczowaty.

wąski korytarz
instagram.com

Podłoga

Podłoga w klasyczną szachownicę z małej kostki doda wyrazu każdemu korytarzowi. Wskazany tylko wysoki połysk, aby rozświetlał odbijające się w nim światło. Małe dodatki w kolorze beżu i rama lustra w tym samym kolorze dodadzą ciepłych akcentów. Sztukateria na ścianach i przy futrynach drzwi nada klasy każdemu pomieszczeniu.

długi korytarz
instagram.com

Szafy z przesuwnymi drzwiami

Korytarz to idealne miejsce na szafy z przesuwanymi drzwiami. Ich wybór jest olbrzymi, więc spokojnie każdy znajdzie dla siebie odpowiednią strukturę i kolor takich szaf, które automatycznie stają się ścianą korytarza.

wąski korytarz
instagram.com

Galeria zdjęć

Zdjęcia wspaniale udekorują ściany każdego przedpokoju. Może to być prawdziwa galeria sztuki. Zimne kolory ścian i białe futryny drzwi wspaniale balansuje podłoga w kolorze naturalnego drewna.

długi korytarz
instagram.com

Dodatki

Kolorowe dodatki i odpowiednia ilość drobiazgów zawsze nadadzą wyrazu małemu przedpokojowi. Jak np. te małe, okrągłe lustra.

wąski korytarz
instagram.com

Łuki

Łuki pod sufitem wspaniale przełamią nam wrażenie wysokiego pomieszczenia, zwłaszcza w starych kamienicach.

przedpokój
instagram.com

Sztukateria

Kolejny element, który przełamie niechciany wąski kształt naszego przedpokoju. Dodatkowe kolumny i oryginalny sufit zwracają uwagę.

wąski korytarz
instagram.com

Szklane drzwi

Naturalne światło to największa korzyść dla każdego małego pomieszczenia. W tym przypadku jest to nawet kolorowa mozaika.

wąski korytarz
instagram.com

Korytarz jak w pałacu

Duże lustro w złotej ramie, świeczniki i zdobione framugi drzwi we wnękach…

przedpokój
instagram.com

Boazeria ścienna

Szachownica na podłodze, przeszklone drzwi i unikatowa, subtelna boazeria ścienna plus białe ściany. Wystarczy, by wąski korytarz miał swój urok

wąski przedpokój
instagram.com