×
Wirtualna Polska

10 prostych trików które przedłużą długość Twojego życia nawet o 15 lat!

Naukowcy z Uniwersytetu Stanford przeprowadzili badanie, które ujawniło sekrety, które mogą nam pomóc żyć długo i szczęśliwie aż do osiągnięcia nawet 95 lat. Kilka wyników innych badań pozwala nam bliżej przyjrzeć się codziennym sprawom np. butom, które codziennie decydujemy się założyć na nasze stopy. Okazuje się, że nawet ta proste i z pozoru błahe rzeczy, wpływają na długość naszego życia.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Oto 10 prostych, lecz niezwykle skutecznych czynników, które mogą wpłynąć na długość naszego życia!

#1 Jedz więcej tłuszczy

Według badań przedstawionych osoby, które spożywają tłuszcze jednonienasycone, tj. oliwa, awokado, oleje z nasion, zmniejszają ryzyko śmierci spowodowanej problemami sercowo-naczyniowymi o 16%. Jeśli dodasz do diety także trochę tłuszczów zwierzęcych, takich jak produkty mleczne, jajka, kurczak, czerwone mięso i ryby, zmniejszysz ryzyko zgonu o około 25%.

#2 Obserwuj pracę jelit

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Według badań przeprowadzonych przez naukowców z McGill University, sekret długowieczności tkwi w naszych jelitach, a dokładnie w użytecznych bakteriach, które w nich żyją i przedłużają nasze życie. Probiotyki mają dobry wpływ na wchłanianie produktów, które jemy i pomagają nam wchłonąć bardziej przydatne substancje. To ważne, ponieważ naukowcy udowodnili, że jelita są połączone z naszym mózgiem, a problemy, które tworzymy w głowie często wywołują choroby przewodu pokarmowego.

#3 Odwiedzaj jednego i tego samego doktora

warnerbros.com

Naukowcy z University of Exeter udowodnili, że jeśli od lat odwiedzasz tego samego lekarza to faktycznie przedłużasz swoje życie. Ta zasada odnosi się nie tylko do lekarza pierwszego kontaktu, ale również do chirurga, psychiatry, dermatologów i innych lekarzy. Lekarze pamiętają swoich stałych pacjentów i zauważają, gdy coś się zmienia. Jeśli zwrócisz się do nowego lekarza, muszą odkryć twoje problemy od samego początku. Pamiętaj jednak, że jeśli wciąż chodzisz do tego samego doktora, a on bagatelizuje Twoje problemy, być może czas znaleźć nowego lekarza, którego będziesz regularnie odwiedzać.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#4 Zaplanuj swój budżet

libertymedia.com

Eksperci finansowi lubią dostrzegać zależności między zdrowiem finansowym a fizycznym. Grupa amerykańskich naukowców odkryła, że osoby w wieku powyżej 50 roku życia, które doznały negatywnego szoku majątkowego, miały zwiększone ryzyko umieralności. Po pierwsze sam stres nie przyczynia się do dobrego zdrowia. Po drugie, kiedy ludzie tracą pieniądze, tracą okazję, by zadbać o swoje zdrowie i odwiedzić dobrych lekarzy specjalistów. Dlatego eksperci zalecają rozpoczęcie przygotowań do przejścia na emeryturę 10 lat przed odejściem z pracy. Powinieneś też być emocjonalnie przygotowany na poradzenie sobie ze stratami finansowymi, które mogą nastąpić.

#5 Noszenie niewygodnych butów

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Rzeczy, które przynoszą nam radość i komfort, pośrednio przedłużają nasze życie. Okazuje się, że jednym z powodów, dla których udało mu się przeżyć długie lata są odpowiednie buty. Noszenie wygodnego obuwia sprawia, że możemy wykonać długie spacery, a to przyczynia się do polepszenia naszego zdrowia.

#6 Dużo pracuj

foxstudios.com

Naukowcy z Harvardu są pewni, że ludzie, którzy wyznaczają cele i robią wszystko, by je osiągnąć, mają zdecydowanie lepsze życie. Tak więc ci, którzy marnują młodość i nie próbują budować swojej kariery, prawdopodobnie mogą żyć krócej niż ich ambitniejsi znajomi. Ważne aby nie być leniwym! Wyznacz sobie cele, a gdy je osiągniesz znajdź nowe!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#7 Nie leż na kanapie

>

hartswoodfilms.co.uk

Swoje życie możesz wydłużyć również poprzez zmniejszenie ilości czasu spędzonego w pozycji siedzącej w biurze czy leżącej na kanapie przed telewizorem. Nie powinno się siedzieć dłużej niż 2 godziny, ani spędzać więcej niż 2 godziny dziennie na oglądaniu telewizji. Zrezygnuj z ciągłego leżenia i zdecyduj się aktywniej spędzić czas. Ta rada może przedłużyć Twoje życie nawet o 3 lata.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#8 Śpij dłużej w weekendy

paramount.com/ pro.imdb.com

Nareszcie możesz przestać się obwiniać, że przesypiasz całe poranki w każdy weekend! Według badań szwedzkich naukowców, spanie w weekend może pomóc nam polepszyć stan naszego zdrowia i zmniejsza ryzyko przedwczesnej śmierci.

#9 Rozmawiaj więcej z ludźmi, którzy Cię rozumieją

nbc.com

Ludzie, którzy mają pomocnych i wiernych przyjaciół wokół siebie, żyją dłużej. Nie ma znaczenia, czy masz wielu przyjaciół, czy tylko jednego najlepszego, który cię rozumie. Nie chodzi o ilość, ale o jakość. Możesz zrobić niesamowitą karierę i zarobić ogromne kwoty, ale jeśli nie masz nikogo u swojego boku, twoje życie nie może być w 100% szczęśliwe. Tymczasem radośni ludzie żyją dłużej niż Ci nieszczęśliwi.

#10 Regularnie sprzątaj swój dom

anuta.livejournal.com

Dziennie należy dostarczać sobie co najmniej 30 minut aktywności fizycznej, a w tygodniu 5 razy. zmniejsza ryzyko zgonu z powodu chorób sercowo-naczyniowych. Co najlepsze, wcale nie musisz chodzić na siłownię aby ćwiczyć! Wystarczy, że skupisz się na pracach domowych tj. mycie podłogi czy odkurzanie. Wydaje się to banalnie proste i naprawdę takie jest. Jeśli masz trochę czasu to wyjdź na spacer – zdecydowanie polepszy to Twoją kondycję i przyczyni się do poprawy Twojego zdrowia.

A Ty jaką masz receptę na długowieczność?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować