×
Wirtualna Polska

Do kompleksowego wyczyszczenia pralki potrzebujesz zaledwie 2 składników!

Chociaż na co dzień wyręcza nas w odświeżaniu naszych ubrań, to od czasu do czasu też potrzebuje, aby się nią zająć. Pokażemy ci dokładnie, jak przeprowadzić czyszczenie pralki octem i sodą, jakie są zalety tego sposobu i jak często należy to robić.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Soda oczyszczona i ocet to obecnie najpopularniejsze domowe alternatywy dla profesjonalnych środków czyszczących. Zdaniem wielu osób świetnie się sprawdzają, a do tego są dużo tańsze niż typowa sklepowa chemia. Poprowadzimy cię krok po kroku w tym, jak je zastosować w czyszczeniu pralki.

Dlaczego soda oczyszczona i ocet tak dobrze sprawdzają się przy czyszczeniu pralki?

Soda bardzo dobrze przeciwdziała wszelkiemu kamieniowi. Ponadto pochłania nieprzyjemne zapachy i bardzo dobrze radzi sobie ze zwalczaniem bakterii. Z kolei ocet jest świetny na grzyby i pleśń, które mogą wytworzyć się w pralce. Co więcej, równie dobrze radzi sobie z kamieniem i pomaga eliminować wszelki brud. Oba te produkty w połączeniu ze sobą wzmacniają swoje działanie i możesz je wykorzystać do czyszczenia wielu elementów w całym swoim domu.

czyszczenie pralki octem i sodą, fot. gettyimages

czyszczenie pralki octem i sodą, fot. gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Może cię również zainteresować: Zamiast kreta, użyj do zlewu w kuchni tego produktu. Udrożni odpływ i brzydki zapach zniknie

Czyszczenie pralki octem i sodą

Na początku dodaj do szuflady pralki ocet lub sodę oczyszczoną i ustaw typowy cykl, ale w temperaturze 90 stopni Celsjusza. Możesz zamiast tego użyć też tzw. trybu czyszczącego pralkę, jeżeli masz takowy w swoim urządzeniu. Następnie trzeba przystąpić do właściwego czyszczenia. Najpierw za pomocą sody oczyszczonej i starej szczoteczki do zębów wyczyść szufladę na proszek i płyn. Wyszoruj dokładnie wszystkie szczeliny, rogi i inne zakamarki. Teraz weź się za umycie bębna. Użyj do tego octu i dowolnej szmatki. Z jego pomocą wyczyścisz też szybę drzwiczek, jeśli masz urządzenie ładowane od przodu. Kolejnym krokiem jest umycie uszczelki za pomocą gąbki i octu. Ważne jest, aby zrobić to bardzo dokładnie — niestety to tutaj zwykle zostaje najwięcej zabrudzeń po przeciętnym praniu. Na końcu musisz też pamiętać o wyczyszczeniu filtra, poprzez który z pralki odprowadzane są wszelkie zabrudzenia. Ten element z reguły wystarczy jedynie przepłukać pod ciepłą bieżącą wodą. I to tyle. Twoja pralka powinna lepiej pracować, co przełoży się na czystsze i wydajniejsze pranie.

czyszczenie pralki octem i sodą, fot. genialne

czyszczenie pralki octem i sodą, fot. genialne

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Może cię również zainteresować: Po zimie przetrzyj tym meble rattanowe. Nie będą płowieć i łamać się po lecie

Wymieszaj dwa składniki i namocz firanki. Trik na wybielanie bez wybielacza!

 

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować