×

3 proste kroki, które sprawią, że już zawsze będziesz dobierać dla siebie idealnie pasujący stanik

Przychodzi taki czas w życiu kobiety, kiedy zakup nowego stanika okazuje się być niezbędny. Jak się okazuje, panie nie zawsze wybierają idealnie dopasowany dla siebie biustonosz. Czy to faktycznie takie trudne?

Zdecydowana większość kobiet do wyboru odpowiedniego biustonosza posługuje się pomiarem obwodu i doborem odpowiedniej miseczki. Jak się okazuje, te podstawowe liczby nie mówią nam wszystkiego! Spadające ramiączka, opadające wersje stanika bez ramiączek, czy złe samopoczucie w danej bieliźnie, to tylko kilka możliwych konsekwencji takiego doboru.

Odpowiedni, dobrze dobrany biustonosz, to gwarancja lepszego wyglądu, samopoczucia i dobrej postawy.

Co więc możemy zrobić, aby dobór biustonosza był jak najbardziej trafny? Nic prostszego – przygotowaliśmy dla Was 3 wskazówki dotyczące każdej z jego części, które z pewnością Wam w tym pomogą. Oto one:

1. Obwód

dobierz-stanik-1

Czy wiesz, że odpowiednio dobrany obwód biustonosza powinien dostarczyć Ci aż 80% wsparcia dla utrzymania ciężaru piersi? Dopasowanie go jest więc bardzo ważne! Powinien być wygodny, ale nie za ciasny. Gdy już go założysz, pasek na tylnej części pleców w dobrze dopasowanym staniku ma leżeć w poprzek pleców, w prostej linii poziomej. Jeśli tak nie jest, najprawdopodobniej jest źle dobrany. Powinnaś być również w stanie wygodnie poprowadzić palec między Twoim ciałem, a obwodem biustonosza, aż do obszaru pod pachami. Zawsze staraj się zapiąć stanik na ostatnim rzędzie haczyków. Podczas, gdy stanik się rozciągnie w trakcie noszenia, zawsze będziesz mogła zapiąć go wyżej, dzięki czemu nadal będzie pasował na Ciebie idealnie!

2. Ramiączka

dobierz-stanik-2

Dopasowanie odpowiednich ramiączek może nie być takie proste! Z pewnością nie chcesz, aby były na tyle luźne, że opadałyby w dół, ale również na tyle obcisłe, że pozostawią ślady na Twoich barkach. Okrąglejsze Panie powinny unikać cienkich ramiączek, szersze mniej wbijają się w ciało i nie obciążają tak bardzo kręgosłupa. Przesuń palcem wzdłuż wewnętrznej części ramiączek i dobierz je w zależności od potrzeb. Pamiętajmy, to nie one utrzymują biust na właściwym miejscu – w znacznie większym stopniu odpowiada za to obwód stanika.

3. Miseczki

dobierz-stanik-3

To najważniejsza część biustonosza Dobrze dobrana miseczka nie może uciskać brodawki i okalać całą pierś od boku do mostka. Środkowa część stanika nie powinna odstawać od klatki piersiowej kobiety, a karczek, czyli jego dolny fragment, powinien tylko delikatnie do niej przylegać.

Patrząc na te wskazówki, możesz powiedzieć, że kiedykolwiek wcześniej miałaś profesjonalnie dopasowany biustonosz? Uwierz, że po założeniu odpowiednio dopasowanego dla Ciebie stanika, będziesz czuć się znacznie lepiej!

Może Cię zainteresować

zamknij