×
Wirtualna Polska

Dodaj do wody i przetrzyj podłogi. Zapomnisz o kurzu i smugach

Porządki w domu są dość czasochłonne i raczej wolelibyśmy ich unikać. Niestety dom nie posprząta się sam i od czasu do czasu musimy sięgnąć po mop. Mamy dla Ciebie triki, aby ułatwić Ci tę czynność. Sprawisz, stosując je, że błyszczące panele bez smug staną się Twoją codziennością.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Lubimy proste patenty, które ułatwiają codzienne życie. Ostatnio przetestowaliśmy sprytne triki na czystą podłogę. Byliśmy w pozytywnym szoku, jak łatwo można uzyskać blask i czyste panele. Wystarczy, że dodasz do wody przed myciem kilka kropel jednego produktu!

Jak wyczyścić panele?

Wydaje się, że czyszczenie paneli jest żmudne i wymaga chemicznych środków. Nic bardziej mylnego! Są skuteczne domowe sposoby na czyste podłogi. Ich główne zalety to: prostota i oszczędność czasu oraz pieniędzy. Unikanie środków sklepowych to też korzyść dla naszych dłoni i zdrowia. Wiadomo, że silne aromaty i chemiczne składniki wysuszają dłonie i nie są neutralne dla układu oddechowego. Jeśli chcesz, aby Twoja podłoga była czysta i błyszcząca dodaj do wody ten jeden składnik. Będziesz zadowolony z efektu! Nie zauważysz też ani jednej smugi! 

błyszczące panele bez smug, fot. Freepik

błyszczące panele bez smug, fot. Freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz również: Spuchnięte panele można samemu uratować! Obejdzie się bez kosztownej wymiany podłogi

Czyszczenie paneli wodą z octem

Ocet ma szerokie zastosowanie zarówno w kuchni, jak i całym domu. Jak go użyć do paneli? Przygotuj 3 l wody i wlej do niej 100 ml octu i wymieszaj. Gotowym roztworem umyj panele. To tani i domowy sposób na lśniące i czyste panele. Jest jedna wada tego triku – zapach. Ocet ma charakterystyczną woń, która może dla niektórych być drażniąca. Do tej mikstury możesz też dodać łyżkę płynu do płukania tkanin. On właśnie zniweluje ten zapach. Co więcej, dzięki swoim antystatycznym właściwościom sprawi, że kurz tak szybko nie będzie się osadzać na podłodze.

błyszczące panele bez smug, fot. Freepik

błyszczące panele bez smug, fot. Freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Inny domowy sposób na czyste panele bez smug

Do czyszczenia paneli możesz wykorzystać jeszcze inny domowy patent. Wykorzystaj nabłyszczacz do zmywarek. To również szybki i prosty sposób. Weź 3 litry wody i wlej do nich 7 łyżek nabłyszczacza i zamieszaj. Tak gotową miksturą umyj podłogę. Pamiętaj, aby wycisnąć nadmiar wody z mopa. Na końcu sprzątania, dokładniej wytrzyj podłogę na sucho. I gotowe! Twoje panele są lśniące i czyste, że aż możesz się w nich przeglądać!

Zobacz również: Wrzuć 1 kulkę do wiadra z wodą i umyj podłogę. Nie będzie ani jednej smugi!

Triki na sprytne sprzątanie, których nauczyła mnie mama! 😍

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować