×

Dodaj ją do prania. Dzięki niej, wybielisz brzydkie zżółknięte poduszki

Jak usunąć plamy potu z poduszek? Zapewne z tym problemem zmaga się wiele osób. Nieestetyczne plamy szczególnie szpecą białe poszewki.

Przebarwienia na poduszkach przybierają żółtawą lub brązowawą barwę. Oczywiście wyglądają niezwykle nieestetycznie. Z czego one się biorą? To przede wszystkim mieszanka potu z resztkami kosmetyków oraz ślina. Wszelkie plamy są najbardziej widoczne na białych poszewkach. Niestety czasami są tak intensywne, że potrafią pobrudzić także same poduszki. W takim wypadku trzeba uciec się do sprawdzonych oraz domowych metod, które potrafią działać prawdziwe cuda. Czasami produkt z kuchennej szafki jest o wiele bardziej skuteczniejszy, niż sklepowy detergent.

jak usunąć plamy potu z poduszek
Jak usunąć plamy potu z poduszek, fot. Freepik

Jak usunąć żółte plamy z białych poduszek?

Najpierw postaw na naturalne substancje i zrezygnuj z chemicznych detergentów czy środków odplamiających. Sięgnij po ocet. Z niego oraz wody przygotuj roztwór (proporcja 1:1). Taką substancją spryskaj plamy na poszewkach lub poduszkach i odczekaj ok. godziny. Następnie opłucz tkaniny i wybierz według zaleceń producenta.

Usuwanie plam za pomocą sody

Moc wybielania ma także soda oczyszczona. Z niej oraz wody zrób gęstą pastę. Następnie nałóż ją na plamy, delikatnie potrzyj i pozostaw na godzinę lub dwie. Po tym czasie usuń pastę, a poszewki lub poduszki wypierz.

jak usunąć plamy potu z poduszek
Jak usunąć plamy potu z poduszek, fot. Freepik

Jak zrobić ekologiczny środek odplamiający?

Zanieczyszczone białe poduszki potrzebują nie tylko środka wywabiającego plamy. Dobrze jest też zastosować preparat o właściwościach wybielających. Taki detergent dwa w jednym możesz zrobić samodzielnie. W miednicy połącz ze sobą: pół szklanki octu, jedną szklankę wody utlenionej oraz sok wyciśnięty z jednej cytryny. Następnie do tych składników wlej ciepłą wodę. W takiej miksturze zanurz wszystkie poplamione poszewki (powinny być dobrze pokryte płynem). Następnie odczekaj kilka godzin i upierz je w pralce. Przekonasz się, że plamy z potu znikną, a poszewki odzyskają białą barwę.

Rozpuszczam 3 tabletki i robię pranie. Plamy i zapach potu na ubraniach znikają

Może Cię zainteresować