×
Wirtualna Polska

Dodaj jeden nieoczywisty składnik. Bańki z tego płynu będą ogromne i nie pękną tak łatwo

Poznaj przepis na płyn do baniek mydlanych i koniecznie wypróbuj go w domu. Dzięki temu zrobisz ogromną przyjemność swoim dzieciom.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Bańki mydlane kochają puszczać chyba wszystkie dzieci. Nic w tym dziwnego, gdyż te nietrwałe cuda potrafią przybierać przeróżne kształty. Oczywiście dla najmłodszych są iście magiczne. Czasem jednak zdarza się, że płyn do ich wytwarzania wylewa się lub nader szybko wyczerpuje, a ty jesteś zmuszony kupować wciąż nowe opakowania. A wiesz, że to wcale nie musi tak wyglądać? Nie musisz kupować ich w sklepie. Wypróbuj prosty przepis na płyn do baniek mydlanych, który wykonasz samodzielnie w domu. Z pewnością pociechy zechcą ci w tym pomóc 😉

Jak zrobić w domu bańki mydlane?

Do zrobienia płynu do baniek mydlanych, możesz wykorzystać dowolny pieniący się detergent (np. mydło w płynie, płyn do mycia naczyń). Jednak takie bańki będą raczej małe i bardzo szybko ulegną zniszczeniu. Dlatego dla radości dzieci postaraj się zrobić duże i niepękające łatwo bąbelki. W tym celu przygotuj następujące składniki:

  • 2 litry wody destylowanej (kranówka jest zbyt twarda i bańki nie wyjdą duże),
  • 2 łyżki gliceryny w płynie,
  • 1 szklanka płynu do mycia naczyń (powinien być gęsty i pozbawiony dodatkowych składników antybakteryjnych),
  • 1 łyżka proszku do pieczenia (właśnie dzięki temu dodatkowi bańki będą trwalsze).
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wszystkie składniki wymieszaj ze sobą. Musisz to jednak robić dość delikatnie. Nie doprowadź do tego, aby podczas mieszania na powierzchni płynu powstały pęcherze powietrza. Na koniec płyn odstaw w ciemne miejsce na około 24 godziny. Jeżeli podczas jednej zabawy nie wykorzystasz całego zrobionego płynu, to możesz go zamknąć, przechować i użyć później.

przepis na płyn do baniek, fot. gettyimages

przepis na płyn do baniek, fot. gettyimages

 

Zobacz również: Ten nawóz możesz zrobić samodzielnie i nie wydasz na niego ani złotówki!

Jak puszczać bańki mydlane?’

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Oczywiście sam płyn do baniek mydlanych nie wystarczy. Potrzebne jest jeszcze odpowiednie narzędzie, dzięki któremu otrzymasz duże i trwałe bańki. Taki przyrząd też możesz zrobić samodzielnie. Do tego celu przygotuj dwa patyki oraz sznurek (najlepszy będzie bawełniany o długości ok. 180 cm). Końce sznurka przymocuj do patyków, a na całej jego długości zrób pętle różnej wielkości. Następnie taki przyrząd umocz w samodzielnie zrobionym płynie i zacznij puszczać bańki. Zobaczysz, że przestrzeń wokół ciebie nagle wypełni się tysiącami połyskujących w słońcu bąbelków 😉

przepis na płyn do baniek, fot. gettyimages

przepis na płyn do baniek, fot. gettyimages

Może cię również zainteresować: Nie wiedziałam, że sama mogę dorobić klucz. Potrzebne narzędzia miałam w domu!

10 trików majsterkowicza, które powinieneś znać!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować