×

Dodaję kilka do bębna pralki – nic nie wybiela lepiej niż to!

Nie możesz już patrzeć na swoje białe bluzki i koszule, ponieważ pod pachami pojawiły się żółte plamy, które za nic nie chcą zniknąć? Próbowałeś już wszystkiego, a one nie ustępują? A może Twoje bielusieńkie ręczniki poszarzały i nie zachęcają już do tego, aby się nimi wytrzeć? Jeśli nie umiałeś sobie z tym poradzić, to w takim razie na pewno posługiwałeś się nie tym co trzeba! Jak wybielić pranie? Z pomocą przychodzą niezawodne naturalne domowe sposoby!

Jeśli Twoim problemem są żółte plamy pod pachami i (dawniej) białe tkaniny, które już nie pamiętają swojego pierwotnego koloru – nie czekaj. Wypróbuj sprawdzony, domowy trik, który pożegna te zmartwienia! Wystarczy dodać do bębna kilka tabletek, aby pranie aż raziło bielą.

Aspiryna do prania – jak ją wykorzystać?

Przygotuj kilka tabletek aspiryny.

co daje aspiryna w praniu
Co daje aspiryna w praniu? Fot. Genialne.pl

 

Wrzuć je razem z brudnymi ubraniami do bębna.

Co daje aspiryna w praniu? Fot. Genialne.pl

Dodaj trochę sprawdzonego detergentu i ustaw szybki cykl prania.

Co daje aspiryna w praniu
Co daje aspiryna w praniu? Fot. Genialne.pl

Gotowe! Żółte plamy pod pachami zniknęły, a ta biel? Zachwyca!

aspiryna do prania
Aspiryna do prania – po co? Fot. Genialne.pl

Pamiętaj jednak, że jeśli plamy z potu szpecą większość Twoich rzeczy, to nie wolno używać tego triku do ubrań czarnych i kolorowych – to by mogło im zaszkodzić. Aspiryna jest skuteczna tylko w przypadku tkanin białych.

Co daje aspiryna w praniu?

Aspiryna to związek chemiczny, który (oprócz zdrowotnych) ma również właściwości wybielające. Czemuż więc ich nie wykorzystać? Jeśli znajdziesz w swojej apteczce przeterminowane tabletki, to zamiast je wyrzucać, zyskasz naturalny wybielacz za darmo!

Aspiryna przyda się w domu nie tylko do prania!

Ze względu na jej silne właściwości wybielające, świetnie poradzi sobie również w przypadku czyszczenia toalety! Wystarczy wrzucić do sedesu kilka tabletek, odczekać około 30 minut, aż się rozpuszczą, a następnie wyszorować muszlę szczotką.
Zaciekawiły Cię domowe sposoby? Chcesz znać więcej tanich i sprawdzonych trików, które wykorzystasz przy praniu? Zobacz, co wsypać do skarpetki i wrzucić do pralki, aby ciuchy wspaniale pachniały! Na pewno zainteresuje Cię też tych 6 ciekawych zastosowań octu, który działa lepiej niż droga chemia.

Poznaj tych 6 genialnych trików, które z pewnością ułatwią Ci pranie. Każdy powinien je znać!

Źródła: www.youtube.com

Może Cię zainteresować