×

Para przetransportowała swój dom motorówkami na drugi brzeg jeziora, aby go uratować

To historia trochę jak z surrealistycznego filmu. Para Kanadyjczyków aby uratować swój ukochany domek przed wyburzeniem przetransportowała go na drugi brzeg jeziora za pomocą kilku motorówek i systemu sprytnych wyporników.

Penneyowie pochodzą z Nowej Fundlandii w Kanadzie

Jakiś czas temu zapragnęli zamieszkać w malowniczej okolicy, najlepiej nad zatoką lub jeziorem. Po długich poszukiwaniach udało im się znaleźć wymarzony domek i go wynająć.

Wypowiedzenie umowy

Jednak w czerwcu tego roku od właściciela gruntu usłyszeli, że wypowie on im umowę, a domek ma zamiar zburzyć, bo powziął zupełnie inne plany co do swojej działki.

Penneyowie mieli złamane serca, ich marzenie z dnia na dzień runęło w gruzach

Myśleli, że na zawsze będą musieli rozstać się z miejscem, które zdążyli już pokochać. Nie chcieli innego domku, chcieli ten.

Nowe miejsce na dom

W końcu parze udało się znaleźć odpowiedni kawałek ziemi po drugiej stronie zatoki, na którym mogliby postawić nowy domek. Czuli jednak, że będzie im niezmiernie żal ich dotychczasowego domostwa.

Pomysł na uratowanie domku

Wpadli więc na, zdawałoby się, iście wariacki pomysł: postanowili przenieść swój dotychczasowy domek na nową działkę. Właściciel, który chciał nieruchomość i tak zburzyć zgodził się na ich szalony plan.

Transport domku przez jezioro

Penneowie najpierw przy pomocy dźwigów umieścili swój domek na specjalnej platformie, a potem całym kordonem motorówek ciągnących ich domostwo ruszyli przez jezioro.

Problemy podczas wodowania domku

Przeprawa nie była łatwa i nie obyło się bez momentów grozy – w pewnej chwili domek zaczął tonąć, ale udało się uratować sytuację. Ostatecznie bezpiecznie zdołali go przenieść na drugi brzeg.

Szczęśliwe zakończenie

Teraz czeka ich żmudny proces osuszania – parter domku został w trakcie przeprawy zalany. Będą mogli jednak mieszkać w domu i w miejscu, które pokochali. Brawa dla nich!

Jesteście mocno przywiązani do swojego własnego domu?

Japońskie pociągi są tak unikatowe wewnątrz, że zaskakują każdego podróżującego nim turystę

CO ZROBIĆ gdy utkniesz między zamkniętymi szlabanami?! Ta wiedza może URATOWAĆ CI ŻYCIE

 
Źródła: www.donald.pl

Wybrane dla Ciebie

19 razy katastrofy domowe zrujnowały ludziom dzień. Pozostało tylko załamać ręce i płakać

To  może przydarzyć się każdej rodzinie i najczęściej zdarzenie trwa zaledwie krótką chwilę, ale z jego konsekwencji trzeba się zbierać przez lata. Właściciele tych domów nie mieli szczęścia. Oto ludzie na których miejscu nie chciałbyś się znaleźć. #1 Numer jeden wśród tych wszystkich katastrof… #2 Malarze zapomnieli położyć folię ochronną na podłogę… #3 Szafka spadając […]

23 osoby, które zdumiewają swoim niespotykanym wyglądem. Zainspirują Cię do studiowania genetyki

Na świecie istnieje duże grono niezwykłych ludzi. Oni urodzili się z różnokolorowymi tęczówkami, wydłużonymi małżowinami usznymi czy znamionami w fantazyjnych kształtach. Każdego dnia udowadniają, że odmienność to coś wspaniałego. 1. Spiralny pępek 2. Ręce z bielactwem przypominające wszechświat 3. Mężczyzna z nienaturalnie długimi rękami 4. Dziewczynka z zespołem włosów niedających się uczesać 5. Dziecko w […]

12 porad, jak zabezpieczyć dom przed powodzią lub zalaniem. Strażacy i budowlańcy wskazują na kilka rzeczy

Pogoda w tym roku jest mocno w kratkę, raz świeci słońce a raz pada. A jak już leje to leje mocno i intensywnie. Wiele miejsc w Polsce zmagało się i będzie jeszcze zmagać z podtopieniami domów. Jak skutecznie się przed tym zabezpieczyć? Oto najczęściej wskazywane przez strażaków i budowlańców porady. #1 Wiedz gdzie budujesz i […]

23 dowody na to, że rozmiar ma znaczenie, a na świecie nie brak zadziwiających i unikatowych obiektów

Na świecie można spotkać się z wieloma zadziwiającymi rzeczami. Największe zdumienie budzą zwierzęta, obiekty, a także ludzie o niestandardowych rozmiarach. Obejrzyj niezwykłą galerię i pozwól się zadziwić. 1. Wyhodowana kapusta warząca ponad 30 kg 2. Dłoń goryla 3. Kleszcze 4. Samolot transportowy An-225 Mrija to największa i najcięższa używana obecnie maszyna 5. Koty szybko rosną 6. […]

25 drzew, które miałyby ciekawą historię do opowiedzenia, gdyby mogły mówić…

Aż chciałoby się wysłuchać tego co miałyby do powiedzenia, gdyby tylko udzielić im głosu. Drzewa ze zdjęć poniżej skrywają swoją tajemnicę i jej znaczenia możemy się tylko domyślać. Oto kolekcja drzew, którym Matka Natura i Los zapewniły ciekawe życie. #1 Powalone wykazało się niezniszczalną wolą życia #2 Aż tak płodne, że nawet jego korzenie zdają […]

17 razy Matka Natura stworzyła coś niezwykłego i jedynego w swoim rodzaju

Matka Natura bywa niesamowitym artystą, nieraz bardzo kapryśnym i lubiącym zaszaleć. W takie dni tworzy niezwykłe rzeczy, które są jedyne w swoim rodzaju. Oto kilkanaście dowodów na to, jak niesamowity bywa świat wokół nas. #1 Nie da się nie uśmiechnąć #2 Ciekawski stwór #3 Każda kobieta by się z takiej ucieszyła #4 Ta pomarańcza postanowiła […]