×

Para przetransportowała swój dom motorówkami na drugi brzeg jeziora, aby go uratować

To historia trochę jak z surrealistycznego filmu. Para Kanadyjczyków aby uratować swój ukochany domek przed wyburzeniem przetransportowała go na drugi brzeg jeziora za pomocą kilku motorówek i systemu sprytnych wyporników.

Daniele Penney/facebook

Penneyowie pochodzą z Nowej Fundlandii w Kanadzie

Jakiś czas temu zapragnęli zamieszkać w malowniczej okolicy, najlepiej nad zatoką lub jeziorem. Po długich poszukiwaniach udało im się znaleźć wymarzony domek i go wynająć.

Daniele Penney/facebook

Wypowiedzenie umowy

Jednak w czerwcu tego roku od właściciela gruntu usłyszeli, że wypowie on im umowę, a domek ma zamiar zburzyć, bo powziął zupełnie inne plany co do swojej działki.

Daniele Penney/facebook

Penneyowie mieli złamane serca, ich marzenie z dnia na dzień runęło w gruzach

Myśleli, że na zawsze będą musieli rozstać się z miejscem, które zdążyli już pokochać. Nie chcieli innego domku, chcieli ten.

Daniele Penney/facebook

Nowe miejsce na dom

W końcu parze udało się znaleźć odpowiedni kawałek ziemi po drugiej stronie zatoki, na którym mogliby postawić nowy domek. Czuli jednak, że będzie im niezmiernie żal ich dotychczasowego domostwa.

Daniele Penney/facebook

Pomysł na uratowanie domku

Wpadli więc na, zdawałoby się, iście wariacki pomysł: postanowili przenieść swój dotychczasowy domek na nową działkę. Właściciel, który chciał nieruchomość i tak zburzyć zgodził się na ich szalony plan.

Daniele Penney/facebook

Transport domku przez jezioro

Penneowie najpierw przy pomocy dźwigów umieścili swój domek na specjalnej platformie, a potem całym kordonem motorówek ciągnących ich domostwo ruszyli przez jezioro.

Problemy podczas wodowania domku

Przeprawa nie była łatwa i nie obyło się bez momentów grozy – w pewnej chwili domek zaczął tonąć, ale udało się uratować sytuację. Ostatecznie bezpiecznie zdołali go przenieść na drugi brzeg.

Daniele Penney/facebook

Szczęśliwe zakończenie

Teraz czeka ich żmudny proces osuszania – parter domku został w trakcie przeprawy zalany. Będą mogli jednak mieszkać w domu i w miejscu, które pokochali. Brawa dla nich!

Daniele Penney/facebook

Jesteście mocno przywiązani do swojego własnego domu?

Japońskie pociągi są tak unikatowe wewnątrz, że zaskakują każdego podróżującego nim turystę

CO ZROBIĆ gdy utkniesz między zamkniętymi szlabanami?! Ta wiedza może URATOWAĆ CI ŻYCIE

Źródła: www.donald.pl

Może Cię zainteresować

zamknij