×
Wirtualna Polska

Dom stodoła łączy w sobie elegancję, szyk i oszczędność

Do niedawna stodoły kojarzyły się z wiejskim życiem, kurzem i po prostu dodatkowym pomieszczeniem do składowania niepotrzebnych gratów. Na szczęście od pewnego czasu stodoły zamieniają się w piękne i estetyczne projekty eleganckich domów. Jednym z ciekawszych, który ostatnio powstał to projekt Daniel V G2 ENERGO PLUS, który znalazłam na stronie archipelag.pl.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Dom stodoła – czyli za co Polacy kochają takie projekty?

<a href=instagram.com//ideadomu.pl">

instagram.com//ideadomu.pl

Przede wszystkim, ze względu na ich prostokątną i prostą formę, łatwo jest je postawić na dowolnej wielkości działce. Konstrukcja sprawia, że prace nad budową trwają szybko, a cały koszt jest nieco niższy niż budowa standardowego domu.

<a href=archipelag.pl">

archipelag.pl

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Aby dom stodoła, jak najbardziej przypominał pierwotną stodołę, musi mieć dwuspadowy dach – na nim bez problemu można zamontować panele słoneczne, które pomogą zaoszczędzić energię i nasze oszczędności. Wiele projektów inspirujących się stodołą ma także duże przeszklenia, które powalają na bliższy kontakt z naturą oraz sprawiają wrażenie, że dane pomieszczenie jest większe. Wszystkie te atuty posiada poniższy projekt.

Dom stodoła – projekt, który zachwyca

<a href=archipelag.pl">

archipelag.pl

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na proste, lecz bardzo eleganckie i zawsze modne, połączenie białej elewacji z drewnianą fasadą. W środku zaś znajdują się pomieszczenia, które zostały zaprojektowane na dwóch piętrach. Parter posiada duży salon, z którego można wyjść na taras oraz ogród. To właśnie tutaj znajdują się przestronne przeszklenia. Na dole domu znajduje się także sypialnia z garderobą, którą można przeznaczyć na przenocowanie gości. Parter to również pomieszczenie gospodarcze, garaż, kuchnia o metrażu 10.42 m², dwie łazienki oraz gabinet. Na poddaszu znajdują się dwie duże sypialnie z garderobami, łazienka oraz pokój rodzinny z kominkiem.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Parter

<a href=archipelag.pl">

archipelag.pl

Poddasze

<a href=archipelag.pl">

archipelag.pl

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wspomniany projekt nie dość, że jest piękny i oryginalny, to dodatkowo jego twórcy dbają o to, aby w jak największym stopniu był oszczędny. Projekt domu jest zgodny z przepisami warunków technicznych na 2021 rok, a wskaźnik EP (określający roczne zapotrzebowanie domu na nieodnawialną energię pierwotną do ogrzewania, wentylacji i przygotowania ciepłej wody) wynosi 49,98 kWh/m2*rok. Oprócz tego dzięki pozyskaniu energii słonecznej, system solarny podgrzewa wodę, zaś pompa ciepła pomaga odzyskać ciepło oraz pozwala czerpać energię ze źródeł odnawialnych.

<a href=archipelag.pl">

archipelag.pl

Trzeba przyznać, że ten projekt zrobił na mnie ogromne wrażenie, zwłaszcza, że oprócz tarasu od strony pokoju dziennego, znajduje się także drugi taras – tuż nad garażem! Obydwa wyglądają przepięknie, a cały dom sprawia wrażenie modnego i bardzo przytulnego.

A Tobie jak się podoba? Daj znać w komentarzach!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz także:

1) Ludzie zastanawiają się jak można dostać się do tego basenu. Oto gdzie znajduje się wejście

2) Dom modułowy przypominający Minionka? Oto innowacja w architekturze

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować