×

Para znalazła rewelacyjne rozwiązanie, aby utrzymać ciepło w domu podczas mroźnej zimy. Genialne!

Charles Sacilotto i Marie Granmar ze Szwecji, szukali twórczego sposobu wykorzystania naturalnej energii słonecznej do ogrzewania swojego domu, który jednocześnie pozwoliłby im zaoszczędzić energię podczas mroźnych, skandynawskich zim.

Wyobrażając sobie takie przedsięwzięcie, można pomyśleć, że wiąże się ono z dużymi kosztami. Jednak, para ze Szwecji, udowodniła całemu światu, że to nie prawda. Charles i Marie spotkali się ze szwedzkim architektem Bengt’em Warne’em. To właśnie podczas tego spotkania powstał pomysł, zakładający budowę szklarni dookoła domu, która będzie ogrzewać budynek mieszkalny przez cały rok!

Na planach się nie skończyło! Projekt został zrealizowany, a efekt końcowy jest po prostu zachwycający!

dom-szklarnia (1)

Bohaterzy wpisu, budując swój wyjątkowy dom, czerpali inspirację z pomysłu szwedzkiego architekta Bengt’a Warne’a, który w 1974 roku opracował koncepcję domu Nature (NATURHAUS).

dom-szklarnia (2)

Zewnętrzna konstrukcja szklarni zbudowana jest z szyb o grubości 4 milimetrów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, przez cały rok panuje tutaj łagodny śródziemnomorski klimat.

dom-szklarnia (3)

dom-szklarnia (4)

Dzięki wyjątkowym warunkom, para może bez przeszkód zajadać się figami, pomidorami i ogórkami z przydomowej szklarni.

dom-szklarnia (5)

Ten słoneczny, mały „skrawek Morza Śródziemnego” to nie tylko oryginalna budowla. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, rodzina nie płaci ogromnych rachunków za ogrzewanie. Co więcej, budynek jest całkowicie niezależny od kanalizacji miasta.

Genialne rozwiązanie, prawda?

Może Cię zainteresować

zamknij