Mężczyzna zbudował prawdziwy dom z klocków LEGO. W środku wygląda niesamowicie! - Genialne
×
Wirtualna Polska

Mężczyzna zbudował prawdziwy dom z klocków LEGO. W środku wygląda niesamowicie!

Klocki LEGO są dzisiaj znane i uwielbiane przez dzieciaków na całym świecie. Okazuje się jednak, że lubią je również dorośli, a w szczególności James May – jeden z prezenterów popularnego również w Polsce programu „Top Gear”.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

May zdradził, że na nietypowy pomysł wpadł po wypadzie na piwo z przyjaciółmi. To wtedy zaczął zastanawiać się, co by zrobił z klocków LEGO, gdyby miał ich wystarczająco dużo. Dziś już wiemy, co miał wtedy na myśli…

Mężczyzna podjął się wybudowania pełno-wymiarowego domu właśnie z niezastąpionych klocków LEGO.

Craig Hibbert

Jedyny w swoim rodzaju dom ma toaletę, gorący prysznic i bardzo, ale to bardzo niewygodne łóżko – w końcu zostało „zbudowane” przy użyciu klocków.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
PA

W skład pełno-wymiarowego budynku wchodzi 3,3 miliona elementów LEGO, a do jego powstania przyczyniło się ponad 1000 ochotników.

PA

May wierzył, że jego wyjątkowy projekt stanie się w przyszłości galerią, domem dziecka lub kupi ją bogaty kolekcjoner.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
PA

Mężczyzna nie wziął jednak pod uwagę tego, że budynek od samego początku nie był planowany jako stała struktura i dlatego nikt nie zawracał sobie głowy planami budowlanymi i odpowiednimi pozwoleniami.

Jesteśmy rozczarowani faktem, że May nie skonsultował się z nami w tej sprawie, ponieważ nasi producenci mogliby sporo doradzić w sprawie budowy takiego budynku – mówi Martin Williams, dyrektor ds. marketingu w firmie Legoland.

Niestety, po budynku nie pozostało dzisiaj ani śladu. Po jego ukończeniu podjęto rozmowy z Legoladnem w sprawie sprzedaży całego budynku, co było jedyną szansą na uratowanie budowli. Przeniesienie struktury okazało się być jednak zbyt drogie – koszt około 50 000 funtów. Nie obyło się więc bez rozbiórki pełno-wymiarowego cuda.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Co myślicie o projekcie Jamesa? uda mu się go sprzedać

PA
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować