×

Na środku pustyni powstał dom z kontenerów. Budowla zachwyca także swoim wnętrzem

Życie w kontenerze na samym środku pustyni z pewnością nie brzmi zachęcająco. Czy, aby na pewno? Wystarczy spojrzeć na ten wspaniały projekt stworzony przez londyńskiego architekta Jamesa Whitakera, aby całkowicie zmienić zdanie. To, co stworzył ten mężczyzna przechodzi najśmielsze oczekiwania!

W skład domu o powierzchni 200 m² wchodzi kuchnia, salon i trzy pokoje z łazienkami. Cały „budynek” ma zostać stworzony z przylegających do siebie kontenerów, które celowo zostaną ustawione pod różnymi kątami, aby uzyskać niepowtarzalny efekt! Artysta chciał w ten sposób stworzyć iluzję kwitnącego na pustyni kwiatu. Udało mu się?

Dom nazwany rezydencją Joshua Tree ma być gotowy w przyszłym roku. Budynek będzie zasilany energią słoneczną poprzez znajdujące się na dachu panele słoneczne. Mnóstwo okien i duży, drewniany taras będą gwarantować natomiast niezapomniane widoki na otaczające budynek okolice.

Wszystko wskazuje na to, że życie na pustyni może być równie, a nawet bardziej ekscytujące niż w wielu innych miejscach świata! Tylko spójrz…

Może Cię zainteresować