×

W Warszawie stanęły domki dla pszczół. Wyglądają bardzo stylowo

Los pszczół nie powinien być nam obojętny i jak się okazuje, na szczęście wielu ludzi stara się odmienić ich życie. Mnóstwo osób i instytucji decyduje się na postawienie domków dla pszczół. Ten trend stał się popularny m.in. w Poznaniu, Krakowie, Łodzi czy Szczecinie. Oczywiście stolica nie może być gorsza, dlatego na warszawskich Polach Mokotowskich, stanęły stylowe, drewniane domki dla pszczół.

Domki dla pszczół w Warszawie

Domki dla pszczół na Polach Mokotowskich znajdowały się tu już wcześniej, jednak ich stan był tak zły, że postanowiono zająć się ich odnowieniem i całkowicie zmienić ich wygląd, na taki bardziej nowoczesny. Budki dla owadów wróciły na swoje miejsce, jednak całkowicie odmienione i zmodernizowane. Hotele dla owadów są przeznaczone nie tylko dla pszczół, ale także dla wszystkich innych zwierząt pszczołowatych, motyli, biedronek czy owadów z rzędu muchówek.

domki dla pszczół
facebook.com/warszawa

Dlaczego domki dla pszczół są tak ważne?

Oczywiście pszczoły dostarczają nam miód oraz pyłek pszczeli, ale to nie wszystko. Według naukowców gdyby na Ziemi nie istniały pszczoły, to człowiekowi pozostałoby co najwyżej cztery lata życia! Jak to możliwe? Pszczoły zajmują się zapylaniem sadów i łąk. W samej Polsce te małe pracowite owady odpowiadają za 5 mld złotych zysku dla samego rolnictwa! Oznacza to, że gdyby nie pszczoły, to zarówno natura jak i gospodarka, szybko ległaby w gruzach.

domki dla pszczół 2
facebook.com/warszawa

Do rodziny pszczołowatych należy około 30 gatunków trzmiel oraz wiele pszczół m.in. pszczoła miodna, pszczoła wschodnia, pszczoła olbrzymia. Oczywiście najbardziej popularnym gatunkiem jest pszczoła miodna, którą można znaleźć w pasiekach pszczelarzy. Niestety obecnie życie tych małych zwierząt jest zagrożone ze względu na zagrożenia wygenerowane przez ludzi. Pestycydy czy opryski sprawiają, że pszczoły chorują, a to oznacza, że potrzebują specjalnego leczenia, które dostarczają im pszczelarze.

domki dla pszczół 3
facebook.com/warszawa

Zobacz także:

1) 7 praktycznych i prostych rzeczy, które możesz robić aby pomóc pszczołom

2) McDonald’s stworzył domki dla pszczół. Znajdują się w nietypowym miejscu

3) Użądliła Cię osa? Oto 10 domowych sposobów, które natychmiast złagodzą ból

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij