×

Masz popękane i zniszczone stopy? Ta domowa i niemal darmowa metoda przyniesie Ci znaczną ulgę!

Zadbane stopy świadczą nie tylko o ich estetycznym wyglądzie, ale przede wszystkim o stanie Twojego zdrowia! Niestety, często są niesłusznie pomijane. Wiele osób twierdzi, że są jakie są i nie zamierzają z tym nic zrobić. Warto jednak przyjrzeć się im nieco bliżej, ponieważ można zadbać o popękane stopy niemal zupełnie za darmo i to w domowych warunkach!

Potrzebne składniki:

  • 1 litr mleka
  • 3 łyżki sody oczyszczonej
  • szczotka / pumeks
  • krem nawilżający
Wikipedia

Przygotowanie

Podgrzej mleko, a następnie przelej je do miski, w której zmieścisz swoje stopy.

Do mleka dodaj sody oczyszczonej i wszystko dokładnie wymieszaj. Gdy już to zrobisz, upewnij się, czy temperatura mleka nie jest zbyt wysoka dla Twoich stóp.

Umieść stopy w cieczy na 10 minut.

Użyj szczotki lub pumeksu.


Kiedy skończysz, opłucz stopy ciepłą wodą i dokładnie je osusz. Użyj kremu nawilżającego z dużą zawartością gliceryny lub użyj olej kokosowy. Załóż skarpetki i zrelaksuj się 😉

Korzystaj z zabiegu codziennie, lub chociaż parę dni w tygodniu, a Twoje popękane stopy już wkrótce będą znacznie gładsze i delikatniejsze.

popękane stopy
pinterest

Jak widzisz, wydawanie sporych sum pieniędzy w tym przypadku okazuje się zbędne. Często to domowe środki przynoszą najlepsze rezultaty. Pamiętaj, to tylko 10 minut dziennie, a efekt przyjdzie szybciej niż myślisz.

Może Cię zainteresować