×

Ta domowa pułapka na robaki kosztuje grosze, a wydaje się być bezcennym rozwiązaniem

Lato jest jednym z najpiękniejszych okresów w ciągu roku. Na zewnątrz w końcu zrobiło się zielono, a świecące słońce zachęca do spacerów lub siedzenia w ogródku. Co jednak zrobić gdy wszędzie blisko Ciebie pojawiają się insekty? Okazuje się, że prosta pułapka może okazać się najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się robaków!

Domowa pułapka na robaki – jak ją zrobić?

Pod koniec wiosny i w okresie letnim insekty zaczynają uprzykrzać życie każdemu z nas. Oprócz much i komarów, wszystkie inne latające robaki mogą wywołać u Ciebie gęsią skórkę. Muszki owocówki, ćmy, osy czy gzy to tylko niektóre z insektów, które mogą chcieć zaglądnąć do Twojego domu przez otwarte okna. Dodatkowo, jeśli mieszkasz nad rzeką lub terenach wilgotnych, na pewno wiesz, że ilość insektów jest znacznie większa niż w innych częściach Twojego miasta.

domowa pułapka na robaki - mucha
pixabay.com

Jednak aby zająć się problemem robaków wcale nie potrzebujesz dużej ilości pieniędzy, które przeznaczysz na specyficzne preparaty odstraszające insekty. Istnieje znacznie tańszy i skuteczniejszy sposób, który pozwoli Ci szybko rozprawić się z komarami czy muchami. Wystarczy domowy sposób z użyciem kanistra lub dużej butelki oraz resztek jedzenia.

domowa pułapka na robaki
youtube.com

W dużej butelce po mleku lub napoju zrób dodatkowy otwór z boku. Do środka butelki wrzuć resztki jedzenia np. skórkę po jabłku lub skrawki kurczaka. Następnie zalej odrobiną wody. Zakręć górny otwór butelki i pozostaw drugi otwór otwarty – to właśnie tędy insekty skuszone zapachem jedzenia, będą wlatywać do pułapki.

Otwór pozwala owadom znaleźć się w butelce, jednak trudno im znaleźć wyjście. Zazwyczaj insekty lecą do góry, lecz tamten otwór będzie zamknięty. Robaki zlecą niżej i utopią się w wodzie.

domowa pułapka na robaki 2
youtube.com

Oczywiście taka pułapka nie jest stałym rozwiązaniem i warto wymieniać jej zawartość co kilka dni lub tygodni (w zależności od ilości złapanych robaków oraz wydobywającemu się zapachowi).

A ty jakie znasz domowe sposoby na pozbycie się insektów? Jeśli ta pułapka nie przypadła Ci do gustu koniecznie sprawdź nasze inne artykuły, w których znajdziesz porady dotyczące usuwania robaków z domu i ogródka!

Zobacz także:

1) Jak pozbyć się pluskiew? Oto 10 naturalnych sposobów

2) 7 sposobów na utrzymanie robaków z dala od Twojego ogrodu, bez użycia chemii

3) Domowe pułapki na insekty. W kilka chwil pozbędziesz się robactwa

4) 7 naturalnych sposobów, dzięki którym pozbędziesz się z domu insektów

5) 10 skutecznych i naturalnych sposobów jak pozbyć się karaluchów z domu

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij