×

Wsadziła 2 połówki cytryny do piekarnika. Kiedy poznasz powód, będziesz korzystać z tego codziennie!

Masz dość chemicznych środków czystości? Chciłbyś stosować domowe i sprawdzone sposoby czyszczenia wybranych elementów, które używały w codziennym życie nasze babcie? Jeśli tak, ten wpis powstał właśnie z myślą o Tobie!

Muszę przyznać Ci się do czegoś. Czasami czynności związane ze sprzątaniem po prostu mnie wykańczają. Zwłaszcza jeśli pomimo stosowania przeróżnych środków, nie mogę pozbyć się zabrudzenia. Tego typu sytuacje jak nic innego potrafią wyprowadzić mnie z równowagi w zaledwie kilka minut.

Jak jednak się okazuje, aby uzyskać zamierzone efekty wcale nie trzeba wydawać pieniędzy na nieskończoną ilość środków czyszczących, czy też poświęcić tego typu działaniom wiele godzin. Wszystkie produkty jakie potrzebujesz to: cytryny, ocet i soda oczyszczona.

To właśnie te naturalne środki czystości sprawią, że sprzątanie jest samą przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

1. Ocet czyści wapń.

W pozbyciu się gromadzącego wapnia przyda się zwykły ocet.

1

2. Proszek do pieczenia jako środek czyszczący.

Proszek do pieczenia poradzi sobie z najgorszymi zabrudzeniami. Ponadto, nie uszkodzi czyszczonej powierzchni, jest tani i prosty w użyciu.

2

3. Czyszczenie toalety.

Ocet doskonale sprawdzi się również jako środek do czyszczenia toalety. Jednocześnie potrafi utrzymać świeżość nawet do kilku tygodni. Jak go użyć? Wystarczy wlać trochę octu do toalety. Po wymieszaniu się z wodą, ocet dokładnie wyczyści powierzchnię.

4

5. Papier woskowany.

Użyj papieru woskowanego do czyszczenia chromu. Błyskawiczny efekt bez smug murowany.

5

6. Skuteczne czyszczenie żeliwnej patelni.

W tym przypadku wystarczy trochę soli i miękka gąbka.

6

7. Czyszczenie mosiężnych powierzchni.

Przy czyszczeniu mosiężnych elementów przyda się ocet i mąka.

8

8. Niezawodny sposób na muszki owocowe.

Włóż do piekarnika dwie połówki cytryny na całą noc. Rano wyjmij je i uruchom piekarnik na kilka minut. Następnie za pomocą cytryn wyczyść dno piekarnika.

11

9. Cytrynowa myjka.

Połówka cytryny może posłużyć Ci również jako myjka. Zanurz ją co jakiś czas w sodzie oczyszczonej i szoruj wybrane powierzchnie.
12

Który z zaprezentowanych trików najbardziej Ci się spodobał?

Może Cię zainteresować

zamknij