Kategorie DIY

Prosty sposób na stworzenie domowego spa dla Twoich stóp

Długi dzień w pracy, biznesowe spotkanie, i nieudana ranka – a to wszystko w niewygodnych szpilkach. Jedyne czego teraz potrzebujesz to spokój i chwila odpoczynku dla Twoich zmęczonych stóp – najlepiej w jakiś ekskluzywnym spa Jednak nie każdą z nas stać na taką przyjemność. Dlatego mam dla Ciebie prosty sposób, dzięki któremu Twoje stopy poczują ulgę.

Do stworzenia maty relaksacyjnej do masażu stóp potrzebujesz:

  • maty podłogowej, wycieraczki lub ramy od obrazu
  • kamyków ogrodowych – najlepiej jednokolorowe, w stonowanych barwach (czarne, białe lub brązowe wprawią Cię w klimat „zen”)
  • kleju na gorąco lub kleju błyskawicznego
Prosty sposób na stworzenie domowego spa dla Twoich stóp
pinterest.com

Jak zrobić dywanik do masażu:

Wybierz kamienie, które z jednej strony są płaskie, a następnie dokładnie je wyczyść (sprawdź czy nie mają żywicy, brudu itp). Kolejnym krokiem jest umieszczenie kleju na fragmencie maty i przyklejenie kamieni. Przytrzymaj je przez 3 – 4 minuty, aby na pewno przykleiły się do podłoża. Powtórz tę czynność do momentu, gdy cały dywanik nie zakryje się kamyczkami. Jeśli zostanie Ci trochę wolnej przestrzeni, użyj mniejszych kamieni do wypełnienia luk. Pamiętaj, że przed użyciem dywaniku do masażu stóp należy odczekać co najmniej 30 minut!

Prosty sposób na stworzenie domowego spa dla Twoich stóp

Teraz wystarczy tylko ściągnąć szpilki i możesz zafundować swoim stopom przyjemny masaż.

Źródło i fotografie: allcreated.com | Miniatura wpisu: pixabay.com