×

7 naturalnych sposobów na pozbycie się uporczywego bólu ucha. Na pewno nie znasz wszystkich!

Sezon jesienny już dawno rozpoczęty, a powoli zbliżamy się do zimy. Musimy być przygotowani, że jest to czas, w którym będzie nam dokuczać wiele nieprzyjemnych dolegliwości…

Ból ucha to coś strasznego!

Doskonale wie o tym, każdy, kto go doświadczył. Może być spowodowany wieloma czynnikami i różnić się intensywnością. Jednak jedno jest pewne – nikt go nie chce, nikt go nie lubi!

Mamy dla Was kilka domowych sposobów, które pomogą w jego likwidacji lub w uśmierzeniu go.

Oto 10 najlepszych i całkowicie naturalnych środków na bóle ucha:

#1 Cebula

Przekrój cebulę na pół i umieść tuż nad bolącym uchem. Możesz też ją ogrzać i włożyć kawałek bezpośrednio do ucha lub zawinąć w kawałek materiału.

Taki cebulowy kompres trzymaj przez 10 – 15 minut, do momentu aż ostygnie.

Ponad to, dobrą opcją będzie również wyciśnięty sok z cebuli. Należy go uprzednio delikatnie podgrzać, a po tym wpuścić kilka kropel do ucha.

pixabay
pixabay

#2 Woda utleniona

Wystarczy zamoczyć wacik w wodzie utlenionej, następnie umieścić go w uchu. To bardzo proste i naprawdę skuteczne rozwiązanie.

#3 Olejek z drzewa herbacianego

To również bardzo proste rozwiązanie, jednak składnik troszkę mniej dostępny w naszych domach. Wystarczy wpuścić do bolącego ucha kilka kropli olejku z drzewa herbacianego.

#4 Czosnek

Czosnek to cudowna roślina, o której już nie raz wspominaliśmy. Ma silne właściwości antybiotyczne i przeciwbólowe, co pomaga skutecznie łagodzić bóle ucha. Dodaj łyżeczkę mielonego czosnku do 2 łyżek oleju i delikatnie ogrzej. Wlej 2 – 3 krople do bolącego ucha.

pixabay
pixabay

#5 Ocet jabłkowy

Wpuść kilka kropel octu jabłkowego do ucha i pozostaw na minutę. Powtórz po 10 – 12 godzinach.

#6 Imbir

Imbir posiada silne właściwości przeciwzapalne, które świetnie łagodzą ból. Wystarczy użyć kilku kropel samego soku imbirowego lub podgrzać ¼ szklanki oleju sezamowego z łyżką świeżego imbiru, następnie wkropić do bolącego ucha.

pixabay
pixabay

#7 Bazylia

Bazylia ma silne właściwości antybakteryjne oraz przeciwzapalne. Dlatego należy wycisnąć odrobinę soku z kilku rozdrobnionych liści bazylii i wpuścić klika kropli do ucha.

Znaliście wszystkie te sposoby?

Może Cię zainteresować

zamknij