×
Wirtualna Polska

Wrzuć 1 tabletkę do garnka, a cała spalenizna sama odejdzie od dna!

Zapach spalenizny to nic przyjemnego. Jest duszący, ostry i długo unosi się w powietrzu. Z pomieszczeń łatwo pozbędziemy się go poprzez solidne wietrzenie. Inna sytuacja jest z garnkiem — po spaleniu wygląda, jakby nadawał się już tylko do wyrzucenia. Pokrywa go gruba warstwa niemal niemożliwego do usunięcia brązowego osadu. Jednak i na to jest rozwiązanie! Przedstawiamy rewelacyjne domowe sposoby na spalony garnek, dzięki którym zaoszczędzisz na kupnie nowego.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Każdemu z nas zdarzy się chwila nieuwagi. Niewiele trzeba, aby przypalić garnek — to przytrafia się nawet doświadczonym szefom kuchni. Co zwykle robisz w takiej sytuacji? Rezygnujesz z czyszczenia i wyrzucasz zużyte naczynie, a w jego miejsce kupujesz nowe? Przecież to zbędny wydatek!  Znamy świetny domowy patent, dzięki któremu w prosty sposób doczyścisz ze spalenizny każdy garnek.

Spalony garnek — co robić?

Przywarte resztki jedzenia i spalenizna są trudne do usunięcia. Aby się z nimi uporać, sięgasz po druciak? Nie polecamy tego sposobu, ponieważ drapanie uszkadza powierzchnię garnka. Najlepiej po prostu go namoczyć. Do wody warto dodać sól lub sodę oczyszczoną. Taki dodatek zmiękczy resztki jedzenia, a nam będzie łatwiej wyczyścić naczynie bez szorowania. Jednak przy bardziej zaawansowanych przypaleniach to może nie wystarczyć. W takim przypadku warto sięgnąć po coś o wiele bardziej skutecznego. Mowa tutaj o… tabletkach do zmywarki.

Domowe sposoby na spalony garnek, fot. Pixabay

Domowe sposoby na spalony garnek, fot. Pixabay

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Jak pozbyć się spalenizny z garnka?

To szybki i oszczędny trik, który nie wymaga wielogodzinnego namaczania, szorowania, ani stosowania żadnych żrących specyfików. Tabletki do zmywarki zawierają w swoim składzie skoncentrowane substancje myjące. Wystarczy, że wrzucisz jedną do spalonego garnka i zalejesz gorącą wodą. W ciągu dwóch godzin spalenizna całkowicie odejdzie od dna. Finalnie wystarczy wylać zawartość garnka do toalety, opłukać go i gotowe! Możesz na nowo z niego korzystać. Co więcej, będzie teraz pachnący, lśniący i bez żadnych śladów spalenizny czy uszkodzeń!

Domowe sposoby na spalony garnek, fot. Pixabay

Domowe sposoby na spalony garnek, fot. Pixabay

 

Domowe triki na spalony garnek:

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
  1. Ocet: wlej do garnka pół szklanki octu i uzupełnij wodą do połowy. Gotuj na wolnym ogniu przez około 15 minut.
  2. Sok z cytryny: wlej do spalonego garnka sok z jednej cytryny i dodaj wodę, a następnie gotuj na wolnym ogniu przez około 10-15 minut.
  3. Mleko: wlej do garnka mleko i gotuj na wolnym ogniu, aż się zagotuje. Następnie odstaw naczynie na kilka godzin lub najlepiej na całą noc.

 

Zobacz również: Posmaruj tym garnek od spodu i patrz, jak sam się odnawia!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Źródła: kobieta.wp.pl

Może Cię zainteresować