×

Dzięki tym kilku radom, nauczysz się podstawowych zasad masażu. To prostsze niż myślisz

Masaż relaksujący nie wymaga żadnych specjalnych metod ani umiejętności. Rozluźnienie przyjdzie już po skorzystaniu ze wskazówek, które przygotowaliśmy poniżej specjalnie dla Was. Należy jednak pamiętać o najważniejszym! Jest to amatorski masaż do którego należy podchodzić z wyczuciem i ostrożnością. W przypadku jakichkolwiek poważniejszych dolegliwości i oczekiwań, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie udanie się do specjalisty w tej dziedzinie.

Przede wszystkim pamiętaj o zapewnieniu odpowiedniej temperatury panującej w danym pomieszczeniu – nie powinno być ani za gorąco ani za zimno. Weź pod uwagę fakt, że ciało podczas masażu ochładza się.

Na początku skoncentruj się na mięśniach szyi, ramion i pleców.

Zacznij od lekkich ruchów wcierania (głaskania). Ruch powinien wychodzić od ramion w kierunku pleców i talii. Ruchy od ramion powinny być nieco bardziej intensywne, ale wciąż dość delikatne.

Do masażu używaj dłoni. Stopniowo zacznij zwiększać zakres ruchów.

Zwróć szczególną uwagę na ramiona, ponieważ są one szczególnie narażone podczas siedzącego trybu życia. Wystarczy wydłużyć czas masażu w ich obszarze. Możesz zastosować technikę akupresury – delikatnie naciskaj na konkretne miejsca.

Omijaj kręgosłup! W przypadku masowania pleców, rób to wzdłuż włókien mięśniowych.

Wszystkie rodzaje masażu kończyn dolnych zaczynaj od rozgrzania mięśni. Obszary miejscowego bólu powinny być rozmasowane opuszkami palców lub paliczkami.

Podczas masażu twarzy jej mięśnie powinny być maksymalnie rozluźnione, a całe działanie powinno odbywać się płynnie, rytmicznie, powoli i bezboleśnie. Staraj się wykonywać masaż ruchami od dołu do góry zawsze, kiedy to tylko możliwe.

Masujemy brodę zaczynając od środka i zmierzając stronę uszu. Również okrężnymi ruchami masujemy usta. Opuszkami palców lekko uciskamy wewnętrzne kąciki oczu. Czoło masujemy od środka na boki i lekko ku górze.

To zaledwie ziarenko w piasku jeśli chodzi o techniki masażu. Sposoby przedstawione wyżej pozwolą Ci jednak zaoszczędzić pieniądze, a bardzo prawdopodobne, że już po zastosowaniu tych wskazówek osoba masowana poczuje się nieco lepiej.

Może Cię zainteresować

zamknij