×
Wirtualna Polska

Coraz więcej osób wiesza balonik na balkonie? Rozwiązuje pewien irytujący problem

Kwiecień to okres lęgowy dla gołębi. Nic więc dziwnego, że nasze balkony stają się dla nich idealnym celem.  Poznaj nasz domowy sposób na gołębie — w mig znikną z balkonu!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Pierwszą oznaką, że gołębie planują założenie gniazda na naszym balkonie, jest ich częste przesiadywanie na nim. Kiedy już zbadają grunt, zaczynają przynosić patyki pod gniazdo. Dlatego najlepiej już na tym etapie je przegonić. Zobacz, co powinieneś zrobić.

Kiedy gołąb chce się zadomowić…

Gołębie to stały element krajobrazu. Spotykamy je w parkach czy na rynkach. Nierzadko też goszczą na naszych parapetach lub balkonach. To właśnie na nich uwielbiają wić sobie gniazda. Niestety nie są to spokojni towarzysze. Nie tylko robią wiele hałasu, ale też pozostawiają po sobie pełno brudu. Są też nosicielami różnych bakterii i chorób. Lepiej nie pozwalać na to, aby uwiły sobie u nas gniazdo. Robią to bardzo zręcznie, a do jego budowy nie trzeba wcale wiele patyków. Zadomowiają się na balkonie szybciej, niż moglibyśmy się tego spodziewać.

domowy sposób na gołębie, fot. Freepik

domowy sposób na gołębie, fot. Freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Jak pozbyć się gołębi z balkonu?

Jednym ze sposobów na odstraszenie gołębi jest naftalina — wręcz nie cierpią jej zapachu. Używa się jej też do odstraszenia moli w szafach. Zawieszki z naftaliną możemy zawiesić na balustradzie, a te momentalnie odstraszą gołębie. Najlepiej rozwiesić je w kilku miejscach — tak, aby jej zapach rozniósł się po przestrzeni balkonu. Jednak to nie jest jedyny domowy sposób na gołębie. Możesz też użyć mieszanek przypraw lub samodzielnie przygotowanych mikstur.

Jak odstraszyć gołębie z balkonu? Fot. Genialne.pl

Jak odstraszyć gołębie z balkonu? Fot. Genialne.pl

 

Domowy sposób na gołębie

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Mieszanka wody z octem to również świetny patent na gołębie. Nie lubią tego zapachu równie mocno, jak naftaliny. Wystarczy wymieszać te dwa składniki w równych proporcjach i spryskać mieszanką parapet i balkon. Dodatek chili i pieprzu wzmocni aromat. Gołębie nie lubią też niektórych roślin — szczególnie mięty, lawendy i pieprzowca. Polecane jest też zastosowanie balonów. Powieś je na balustradzie, a te — poruszane przez wiatr — będą straszyć ptaki. Podobnie zadziała też plastikowy jastrząb lub figurka innego ptaka przymocowana do barierki balkonu. W wielu miejscach, np. dworcach, gdzie gołębie przesiadują gromadami, stosuje się szpice i kolce. Uniemożliwiają gołębiom lądowanie.

domowy sposób na gołębie fot. getty images

domowy sposób na gołębie fot. getty images

Zobacz również: Moja babcia zawsze na wiosnę pryska balkon tą miksturą. Gołębie omijają go z daleka

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Źródła: dompelenpomyslow.pl, genialne.pl, genialne.pl

Może Cię zainteresować