Kategorie LajfhakiPorady

Domowy sposób na usunięcie pęknięć na butach

Ile razy zdarzyło Ci się kupić nowe buty, a po zaledwie kilku założeniach widziałaś na nich pęknięcia materiału? Ten widok oczywiście wynika z naturalnego zużycia, jednak z pewnością nie cieszy on nikogo… Czy istnieje prosty sposób na usunięcie pęknięć na butach? Owszem, istnieje! Na ten pomysł wpadła pewna kobieta, która miała dość widoku tych nieestetycznych skaz!

Jak pozbyć się pęknięć na butach?

Okazuje się, że wiele osób nie lubi widoku pęknięć na butach, dlatego spora część społeczeństwa zastanawia się jak domowymi sposobami pozbyć się tych skaz.

twitter.com

Shantel De Bonsu zdecydowała się podzielić w sieci swoim pomysłem, na usunięcie rys i zagięć z obuwia. Jej pomysł pojawił się z miłości do butów, a także ze względu na to, że jako dziecko nie miała zbyt wielu par obuwia, dlatego obiecała sobie dbać o każdą parę, którą będzie miała w swoim życiu. Teraz chce podzielić się swoim pomysłem, na piękne buty, z innymi osobami!

twitter.com

Usuwanie pęknięć na butach

Do tego triku potrzebujesz:

– mały ręcznik,
– skarpetkę, kawałek papieru lub starą koszulkę,
– żelazko,
– gorącą wodę

Krok 1:

Wepchnij skarpetkę, starą koszulkę lub kawałek materiału w buty. Ważne aby upchać jak najwięcej materiału, aby obuwie było sztywne.

Krok 2:

Namocz mały ręcznik ciepłą wodą. Następnie dokładnie wyciśnij wodę z materiału, tak aby ręcznik dalej był wilgotny.

Zobacz także: Woda i woreczek strunowy wystarczą, aby rozbić za ciasne buty bez uszkadzania ich

Krok 3:

Umieść ręcznik na czubku buta.

Krok 4:

yotube.com

Teraz włącz żelazko zacznij prasować ręcznik. Jeśli boisz się że spalisz obuwie, możesz ustawić tryb prasowania parowego. Umieść żelazko nad ręcznikiem. Co jakiś czas sprawdzaj czy para nie spala ręcznika i buta! Bardzo ważny jest czas prasowania oraz wysokość trzymania żelazka. Z zależności od uszkodzeń buta, należy powtórzyć proces.

yotube.com

Cały proces naprawiania butów możesz zobaczyć w poniższym wideo

Zobacz także: Kupując buty na wysokim obcasie sprawdź 3 triki. Od nich zależy czy będzie Ci wygodnie

Co myślisz o takim sposobie na naprawianie butów? Denerwuje Cię widok pęknięć na butach czy uważasz, że taki naturalny proces zużycia obuwia nie odbiera im uroku?

Źródło i fotografie: boredpanda.com, youtube.com