Przepis na ten „domowy szampon” dostałam od swojego dermatologa

Soda ma wiele właściwości, dzięki którym można ją stosować na rozmaite sposoby i do różnych rzeczy – od sprzątania i gotowania do leczenia niektórych schorzeń.

Dziś przygotowaliśmy dla Was przepis na fantastyczny szampon domowej roboty, który wpłynie na kondycję, wygląd, a nawet i porost Waszych włosów!

Soda oczyszczona dokładnie usuwa pozostałości innych szamponów i resztki odżywek, dzięki czemu włosy wyglądają zdrowo i mają wspaniały połysk.

pixabay
Udostępnijpixabay

Jeżeli jesteście fanami naturalnych kosmetyków i nie lubicie środków naładowanych chemikaliami, to ten szampon jest dla Was idealny.

Początkowo jego stosowanie może okazać się odrobinę dziwne, ponieważ nie pieni się on jak szampon zakupiony w sklepie. Jednak wszystko jest kwestią przyzwyczajenia, prawda?

Zresztą… Czego nie robi się dla zdrowia!

pixabay
Udostępnijpixabay

Wykonanie i użycie szamponu:

  1. W niewielkiej buteleczce należy wymieszać wodę oraz sodę w proporcji 3 : 1. Mieszamy, aż soda się rozpuści – szampon gotowy!
  2. Łączymy 2 łyżki octu jabłkowego oraz 2 szklanki wody – stosujemy jako płukankę po umyciu głowy.
  3. Dokładnie moczymy włosy.
  4. Mokre włosy polewamy powoli naszym szamponem i wcieramy go w nie oraz skórę głowy. Pozostawiamy na 1 – 3 minuty.
  5. Dokładnie spłukujemy zrobiony przez nas szampon.
  6. Polewamy włosy wodą z octem jabłkowym. Tym razem nie spłukujemy.

pixabay
Udostępnijpixabay

Efekty są widoczne już po pierwszym użyciu. Przy regularnym stosowaniu poprawi się kondycja włosów, będą też szybciej rosły i widocznie zwiększy się ich ilość.