Doniczka robot śledzi promienie słoneczne i przechodzi w idealne miejsce dla rośliny - Genialne
×
Wirtualna Polska

Doniczka robot śledzi promienie słoneczne i przechodzi w idealne miejsce dla rośliny

Trendy zmieniają się nie tylko w dziedzinie mody, ale także jeśli chodzi o design czy najnowocześniejsze technologie. Ostatnio moją uwagę zwróciła doniczka i to nie byle jaka doniczka! Myślisz, że ceramika czy glina są w modzie? Oto doniczka robot, która pomoże Ci w opiece nad Twoimi roślinami!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Doniczka robot stanie się Twoim najlepszym kumplem od roślin

Nawet jeśli uważasz, że nie nadajesz się do pielęgnacji roślin, a ostatni kaktus, którego dostałeś na urodziny, zwiądł w męczarniach, musisz ponownie rozważyć opiekę nad roślinami doniczkowymi. Dlaczego? Ponieważ od niedawna możesz kupić doniczkę robota, który będzie Ci pomagał w odpowiedniej pielęgnacji rośliny. Tylko pomyśl, w kilka chwil możesz zamienić swój dom w prawdziwy Eden.

Doniczka robot, wyglądem przypomina sześcio-nożnego pająka, także decydując się na taki model doniczki zyskujesz dwa w jednym – roślinę oraz domowego zwierzaka. HEXA Plant to doniczka, która została stworzona przez założyciela marki Vincross, Sun Tianqi. Skąd wziął się pomysł na taki niecodzienny gadżet? Na wystawie kwiatów Sun widział suchego, martwego słonecznika. Ten smutny widok był impulsem do stworzenia innowacyjnego rozwiązania, które pomogłoby uratować kwiaty przed straceniem. Gdyby tylko słonecznik został umieszczony w bardziej nasłonecznionym miejscu, dalej mógłby cieszyć oko. Dlatego też Sun postanowił stworzyć doniczkę, która będzie przemieszczała się w zależności od miejsca, w którym aktualnie świeci słońce.

doniczka robot
vincross.com
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Czy to nie genialne? Nie musisz martwić się o przestawianie kwiatka lub odsłanianie okna – doniczka HEXA sama znajdzie odpowiednie miejsce i „osiądzie” w idealnej lokalizacji. Robo – doniczka, wie także kiedy dana roślina potrzebuje więcej cienia, więc bez problemu przesunie się o odpowiedniej porze. Za mało wody? HEXA wyraźnie da Ci znać, że roślina potrzebuje podlania. W jaki sposób to zrobi? Zacznie tupać, tak jakby tańczyła, a Ty zrozumiesz, że teraz jest odpowiedni moment, aby złapać za konewkę.

https://imgix.bustle.com/uploads/image/2019/5/2/d49ed42d-c165-4084-ba65-4f2ff6b3cc7c-83029c3a1347f3158af502e5c7f022b5f2bf45a4.gif?fm=mp4

HEXA jest swojego rodzaju ogrodowym asystentem. Nie będziesz musiał zastanawiać się czy już nadszedł czas aby obrócić roślinę – HEXA zrobi to za Ciebie dzięki czemu każdy liść będzie dobrze nasłoneczniony.

doniczka robot 2
vincross.com
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Dlaczego warto mieć w domu rośliny? Posiadanie roślin doniczkowych przynosi korzyści psychologiczne. Pomagają nam się odstresować, służą jako inspiracja i poprawiają nasz wzrost wydajności. Niektóre rośliny umieszczone w sypialni mogą nawet poprawić jakość snu. Mogą również zwiększyć kreatywność myślenia, która w zasadzie zakłada identyfikację artystycznej muzy. Dlatego też tak ważne jest aby w naszych mieszkaniach znajdowały się zdrowe rośliny.

Niestety doniczka robot jest w dość wygórowanej cenie. Kwota którą należy za nią zapłacić to aż 949 dolarów (3700 zł). Mam jednak nadzieję, że z czasem ta cena się zmieni, a podobne modele doniczek będą dostępne dla każdego!

Zobacz także:

1)Inteligentna doniczka sprawi, że Twoja roślinka będzie niczym zwierzątko z Tamagotchi

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

2) DIY: Wisząca doniczka – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować