Ślady od biustonosza świadczą o źle dobranej bieliźnie. Niewiele kobiet wie jaki rozmiar kupić

Dobór odpowiedniej bielizny to bardzo ważna sprawa. Nie tylko sprawia, że ciało prezentuje się znacznie lepiej, ale przede wszystkim jest to kwestia naszego komfortu. Mając to na uwadze, przygotowaliśmy dla was poradnik dotyczący wyboru biustonosza. Dzięki niemu nie tylko będziesz czuć się komfortowo, ale również wyglądać doskonale.

Rebecca Apsan jest znanym ekspertem bielizny. Stylizowała bohaterów serialu „Seks w wielkim mieście” i gwiazdy jak Angelina Jolie czy Maryl Streep. To właśnie jej wskazówki pomogą ci dobrać idealny stanik, który spełni swoją rolę.

Pamiętaj o rozmiarze

Wiele kobiet kupuje biustonosze w rozmiarze, który chciałyby nosić, a nie tym, który faktycznie jest odpowiedni. To podstawowy błąd, który sprawia, że nie tylko źle wyglądamy, ale również jest nam niewygodnie.

Aby ostatecznie ustalić jaki rozmiar jest poprawny, zacznij od przymierzania. Każda firma może różnić się wielkością i kształtem. Nie kupuj biustonosza w ciemno, gdyż zawsze istnieje ryzyko, że po powrocie do domu wyląduje on na dnie szuflady.

Obwód pod biustem

biustonosz-8

Opuść ręce i za pomocą centymetra zmierz swój obwód pod samym biustem. Pamiętaj, aby taśma ściśle przylegała do ciała. Ten sposób jest bardziej skuteczny, niż gdy pomiar pobiera ktoś inny.

Obwód w biuście

biustonosz-1

Załóż najwygodniejszy i najbardziej dopasowany stanik jaki masz (nie push-up). Zmierz obwód biustu tak jak pokazano na powyższym zdjęciu. Pamiętaj, by mierzyć w najbardziej wysuniętym punkcie klatki piersiowej. Centymetr powinien być napięty, ale bez ściskania klatki piersiowej.

Na podstawie pomiarów, sprawdź poniższą tabelę, by wybrać odpowiedni rozmiar.

biustonosz-4
bielizniarka

Pamiętaj, że twoje ciało się zmienia

Nasza waga może zmienić się z czasem. Nawet jeśli nie zauważyłaś drastycznych zmian w swojej wadze, co kilka miesięcy ponownie wykonuj pomiar, by upewnić się, że kupujesz odpowiedni biustonosz. Z czasem nasze ciało się zmienia, a wraz z nim również rozmiar może ulec zmianie.

Czas na zakupy

Gdy już wybrałaś model, który chciałabyś zakupić pamiętaj, by sprawdzić kilka rozmiarów. Jak już wspominaliśmy, rozmiary mogą się odrobinę różnić w zależności od producenta.

Biustonosz idealny określaj według trzech kryteriów: miseczek, ramiączek i podstawy, na której umieszczone są miseczki.

Jak powinien leżeć dobrze dobrany biustonosz?

Podstawa

biustonosz-2

Tylko 10% wsparcia stanika pochodzi z ramiączek. Oznacza to, że 90% zależy od materiału, na którym umieszczone są miseczki i zapięcie. Dobrze dobrany stanik powinien przylegać do ciała, ale nie odcinać się i nie ściskać zbyt mocno. By upewnić, że biustonosz dobrze leży, podnieś ręce. Jeśli bielizna nie przesuwa się wraz z ruchami świadczy to o tym, że została odpowiednio dobrana.

biustonosz-3

Powinnaś być w stanie dopasować dwa palce pod zapięcie. Nie więcej, gdyż w innym przypadku biustonosz będzie się przesuwał po ciele.

Miseczki

biustonosz-5

Jeśli miseczki się marszczą oznacza to, że ich rozmiar jest zbyt duży.

biustonosz-7

Jeśli biustonosz ściska piersi i powoduje powstawanie zmarszczek pod pachami oznacza to, że jest zbyt mały.

Ramiączka

biustonosz-6

Biustonosz powinien nie tylko wspierać biust, ale również odrobinę go podnieść. Upewnij się również, że cały ciężar nie spada na ramiączka. Stanik jest dobrany odpowiednio jeśli piersi znajdują się ponad dolną krawędzią.

Daj znać koleżance, która ma problem z dobraniem stanika! Może ten artykuł jest tym czego właśnie potrzebuje!