×

Rozkwitające nogi stołu pełne roślin. Pracując w domu można poczuć się jak we własnym ogrodzie

Brytyjskie studio projektowe stworzyło idealny mebel dla miłośników kwiatów, którzy wykonują pracę zdalną. Dzięki niemu przez cały czas można przebywać w otoczeniu roślin.

projekt
ahec_europe/instagram

Meble do domowego biura

Jeszcze w 2020 roku AHEC (Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego) zaprosiło dziewięciu projektantów z całego świata do stworzenia mebli, które znacznie ułatwią oraz uprzyjemnią pracę w domowym biurze.

stół
officialheatherwickstudio/instagram

Designerzy w ramach projektu Connected mogli pracować jedynie z trzema gatunkami amerykańskiego drewna: wiśnia, klon, dąb czerwony. A wszystko odbyło się w czasie panującej pandemii koronawirusa.

Praca przy nogach

mężczyzna
ahec_europe/instagram

Nowatorskie nogi do stołu

Projektem, który zdecydowanie zwraca uwagę jest dzieło brytyjskiego twórcy Thomasa Heatherwicka oraz jego zespołu złożonego ze 180 osób. Warto dodać, że w początkowej fazie wszyscy pracowali w domach. Designerzy stworzyli mebel o nazwie Stem (ang. łodyga, trzon). W jego skład wchodzi 6 rzeźbionych nóg (o różnej wysokości) wykonanych z drewna klonowego. Można je bez trudu zamocować do blatu stołu lub biurka (pasują do mebli dostępnych w Ikea).

stół
ahec_europe/instagram

Kwiaty na biurku

Nogi wieńczą misy o różnej średnicy. Nadają się idealnie do posadzenia ulubionych roślin. Dzięki temu cały projekt jest wyjątkowy i oryginalny. Designerom zależało na tym, aby stworzyć mebel, który zdoła przybliżyć, każdą osobę pracującą w domu, do natury. Nogi, przypominające łodygi roślin, zapewniają ciągły kontakt z ulubionymi kwiatami oraz dają możliwość odgrodzenia się od otoczenia za zieloną zasłoną. A jak wiadomo obcowanie z przyrodą uspokaja oraz wspomaga pracę mózgu. 😉

nogi
pinterest

Blisko natury

Dodatkowo przez nogi można przeciągnąć kable elektryczne i wybrane misy przeistoczyć w lampy. Sam ich montaż wymaga użycia jedynie klucza imbusowego. Pracując przy biurku z nogami pełnymi kwiatów można poczuć się jak w swoim wymarzonym ogrodzie. Taki był także zamiar projektantów. Chcieli stworzyć mebel, który każdy z nas dostosuje do swoich potrzeb. Dzięki niemu przyroda na stałe zagości w środowisku stworzonym przez człowieka.

nogi
ahec_europe/instagram

BONUS

W ramach projektu Connected projektantki z włoskiego duetu Studiopepe stworzyły uroczy stół z krzesłem, które wieńczy różowy księżyc.

stół
ahec_europe/instagram

Źródła: www.dezeen.com

Może Cię zainteresować