Kategorie Lajfhaki

5 prostych ćwiczeń, dzięki którym szybko pozbędziesz się drugiego podbródka

Męczy Cię drugi podbródek i nie masz pojęcia, jak się go pozbyć?! Lepiej trafić nie mogłeś, ponieważ pokażemy Ci, jak sobie z nim poradzić. Skoncentruj się na konkretnym obszarze i pozwól, aby ćwiczenia zrobiły swoje! Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno, aby zacząć zmieniać coś w swoim życiu. Efekt końcowy zaskoczy Cię bardziej niż myślisz!

Przed ćwiczeniami twarzy nie zapomnij o rozgrzewce. Wypchnij dolną część szczęki do przodu i do tyłu. Powtórz czynność kilka razy. Przed następną czynnością rozluźnij mięśnie, otwierając i zamykając usta. Jesteś gotowy do działania! Już po dwóch tygodniach zobaczysz pierwsze efekty.

1. Chochelka

Otwórz szeroko usta, zegnij wargi do środka i zamknij usta. Wypchnij dolną szczękę do przodu. Pamiętaj, aby robi każde ćwiczenie starannie i wolno, dzięki czemu zaangażujesz mięśnie podbródka.

drugi podbrodek (1)

2. Całowanie sufitu

Odchyl głowę i zacznij ‚całować sufit’. Prosta metoda, która działa na mięśnie szyi.

drugi podbrodek (2)

3. Dotykanie językiem nosa

Wystaw język i staraj się dotknąć nim nosa. Umieść palec pod brodą, dzięki czemu poczujesz rozciągające się mięśnie.

drugi podbrodek (3)

4. Opór

Pięści ułóż pod brodą i dociskaj nią w dół i przytrzymaj w takiej pozycji przez pięć sekund. Redukuje skutecznie drugi podbródek.

drugi podbrodek (4)

5. Trójkąt młodości

Jeśli chcesz mieć perfekcyjny owal twarzy, przekręć głowę w jedną stronę i wypchnij szczękę do przodu. Przytrzymaj przez kilka chwil. Skręć głowę w drugą stronę i powtórz czynność.

drugi podbrodek (5)

Pamiętaj o regularnym ćwiczeniu i cierpliwości!