×

Zrobiła sama ogromny dywan, wydając tylko niecałe 100 złotych. Jej sposób okazał się genialny!

Stephanie prowadzi blog DIY:  A Scoop of Sherbert. Kilka lat temu zakochała się w ekscytującym projekcie dywanu swojej przyjaciółki. Stephanie była w szoku, gdy jej przyjaciółka powiedziała jej, że zrobiła go sama, wykorzystując jedynie małe dywaniki i taśmę klejącą. Oczywiście, musiała iść do domu i sama spróbować stworzyć jeden dla siebie.

Stephanie znalazła kolekcję dywaników na aukcji internetowej (choć takie dywaniki można również bardzo tanio kupić w marketach). Po kilku tygodniach prób i błędów, Stephanie wreszcie ukończyła własny, duży dywan. Jak zobaczysz, wynik jest dość niesamowity, i stanowi kawałek domowego wystroju. Projekt ten jest prosty i tani. Taki dywan w sklepie może kosztować naprawdę bardzo dużo, a projekt Stephanie wygląda podobnie i sprawia wrażenie naprawdę drogiego, mimo, że jego koszt przekroczył lekko 100 zł.

Przewiń w dół, aby zobaczyć, jak go zrobiła, i oceń efekt końcowy…

duzy-kwadratowy-dywan-diy-1

„Małe dywaniki udało mi się znaleźć na aukcjach w serwisie Craigslist. I mam kilka wskazówek jeśli chodzi o poszukiwania.

1. Zadzwoń w kilka miejsc i zapytaj czy sprzedają prostokątne dywaniki (większość nie) i jakie mają do wyboru.
2. Wybierz się do więcej niż jednego sklepu przed zakupem.
3. Nie zaszkodzi zapytać, czy zejdą z ceny.
4. Moje w sklepie kosztowały 2 razy więcej. Ale dzięki temu, że zapytałam udało mi się obniżyć koszt projektu o połowę.
5. Istnieje prawdopodobieństwo, że nie znajdziesz odpowiedniej ilości dywaników o tym samym kolorze, aby projekt był monochromatyczny. Ale starając się trzymać jednego rodzaju dywaników, uzyskasz efekt spójności.
6. Kup kilka dodatkowych dywaników, jeśli możesz, a pozwoli Ci to na większe możliwości kompozycyjne.”

duzy-kwadratowy-dywan-diy-2

„Zaczęłam od rozłożenia dywaników na podłodze i zabawę z układem. Moja pierwsza próba stanowiła zupełnie inny układ niż efekt finalny.”

duzy-kwadratowy-dywan-diy-3

„Po ułożeniu dywaników w odpowiedni sposób, pobawiłam się kolorami i tutaj zaczęła się prawdziwa praca. Co zaskakujące, zajęło mi to mniej niż godzinę.”

duzy-kwadratowy-dywan-diy-4

„Oto taśma klejąca, której użyłam. Możesz ją znaleźć w dziale dywanów dowolnego marketu budowlanego. Ja zużyłam do swojego projektu około 1,5 rolki.”

duzy-kwadratowy-dywan-diy-5

„Użyłam zwykłych nożyczek aby pociąć ją w paski. Długość pasków była różna, i zależała od długości konkretnego dywanika, choć ostatecznie okazało się, że nie musi być idealna, bo taśma tworzy stabilne łączenie.”

duzy-kwadratowy-dywan-diy-6

„Następnie odklejałam kawałek białego paska, układałam ją na podłodze stroną klejącą do góry i nasuwałam dywanik do połowy taśmy. Następnie mocno naciskałam go, po czym ustawiałam drugi dywanik równolegle nad drugą połówką taśmy i dociskałam.”

duzy-kwadratowy-dywan-diy-7

„Trzeba zadbać o to, aby krawędzie dywanów dobrze do siebie przylegały. Później, jak wszystko będzie połączone, nie będzie to takie proste.”

duzy-kwadratowy-dywan-diy-8

„Na pewno będzie kilka miejsc, gdzie elementy nie będą łączyć się idealnie. Ale to naprawdę nie będzie rzucać się w oczy, chyba, że przyjrzysz się bliżej. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​pierwszy układ miał o wiele więcej luk ze względu na to, że cztery rogi spotykały się zaraz obok siebie.

Ja kupiłam dodatkowo kolorowe dywaniki – tak na wszelki wypadek. Szczerze nie planowałam ich wykorzystać. Myślałam o pozostawieniu małych kwadratowych otworów, przez które widać będzie podłogę. Wyglądało to całkiem ciekawie. Ale finalnie użyłam nożyczek, aby wyciąć kwadraty o odpowiedniej wielkości, aby te otwory ukryć.”

duzy-kwadratowy-dywan-diy-9

„Kupiłam też 4 rolki maty antypoślizgowej pod dywan. Nie używałam jej wcześniej. Dywan jest na tyle ciężki, że nie przemieszczał się. Ale dodałam ją, aby zapewnić ochronę dla mojej podłogi.”

duzy-kwadratowy-dywan-diy-10

„Tadam! Jestem z niego bardzo zadowolona. Kocham to jak dodaje przytulności w moim pokoju, której wcześniej tam brakowało. I oczywiście kocham to, że cały koszt projektu to 100zł!”

Bardzo mi się podoba ten pomysł. Stephanie wykonała świetną robotę i zainspirowała mnie do wypróbowania jej projektu DIY u siebie w domu. Jeśli jesteś pod wrażeniem tego dywanu, proszę podziel się nim z przyjaciółmi na Facebooku!

Może Cię zainteresować

zamknij