×

Dwuminutowy trik na umycie mikrofali! Zabija bakterie, usuwa pleśń i nawet rdzę

Mikrofalówka oszczędza nam wiele czasu. Dzięki niej nie musimy ani długo czekać ani świetnie gotować, żeby móc cieszyć się ciepłym posiłkiem. Ale warto też, aby przyrządzony był w czystych warunkach. Nie możemy pozwolić na to, żeby w naszym urządzeniu rozwinęły się bakterie, pleśń, czy inne niechciane zarazki. Zobacz, jak szybko umyć mikrofalówkę, wykorzystując podbijający internet trik z cytryną!

Najlepiej byłoby, gdybyś czyścił mikrofalę po każdym użyciu. Może to być jednak uciążliwe, szczególnie jeśli prowadzisz szybki tryb życia. Nic nie szkodzi – nawet przyschnięte zabrudzenia znikną w mgnieniu oka, jeśli potraktujesz je cytryną. Zawarty w niej kwas działa antybakteryjnie i antyseptycznie.

Jak umyć mikrofalę?
Jak umyć mikrofalę? Fot. Freepik.com

To dopiero odkrycie! Zwykła cytryna, a nie dość, że zabija bakterie, to jeszcze usuwa pleśń, a nawet i rdzę!

Jak umyć mikrofalę cytryną? Bardzo prosto! Postępuj według tych wskazówek:

  • Pokrój ją w plasterki i postaraj się, aby nie było w nich pestek.
  • Włóż je do naczynia żaroodpornego i dodaj ciepłą wodę.
  • Wstaw całość do mikrofalówki i ustaw program z najwyższą temperaturą na około 2 minuty. Podczas grzania woda w naczyniu zacznie bulgotać, a Ty poczujesz, że w Twojej w kuchni unosi się rześki cytrynowy zapach.
  • Po wyznaczonym czasie ostrożnie wyciągnij naczynie z wodą (powinna zmienić kolor na jasnożółty). Uważaj, będzie naprawdę gorące!
  • Teraz z łatwością przetrzesz wnętrze mikrofalówki. Razem z parą wodną zejdą wszelkie zanieczyszczenia – nawet te dawno zaschnięte. Nie uwierzysz, dopóki sam nie przetestujesz!

Dodatkowym atutem będzie fakt, że w Twoim sprzęcie nie będzie już brzydko pachniało. Zamiast przykrego zapachu poczujesz orzeźwiający aromat cytryny.

Jak umyć mikrofalę Fot. Freepik.com

Jak umyć mikrofalę octem?

Czyszczenie mikrofali może być też łatwiejsze dzięki zastosowaniu… octu! Zmieszaj go z wodą w proporcji 1:1 i przelej do butelki z atomizerem. Spryskaj wnętrze mikrofalówki i zetrzyj brud ręcznikiem papierowym lub gąbką.

Możesz do tego również użyć sody oczyszczonej. W tym celu wymieszaj 2-3 łyżki sody z niewielką ilością wody. Tak przyrządzoną pastą czyść mikrofalę. Zaleca się, aby zrobić to wieczorem, a rano przetrzeć ją wodą. Jest to więc metoda bardziej czasochłonna, ale nie mniej efektowna.

Sprawdź sam, jak łatwo można sobie umilić dotychczas nieprzyjemne obowiązki! A kiedy Twoja mikrofalówka będzie już czysta, to poczytaj o 14 niezwykłych rzeczach, które potrafi!

Może Cię zainteresować

zamknij