×

Zrobiła z włóczki wełny kilkadziesiąt pomponików. Kiedy je wszystkie połączyła nie wierzyłam oczom!

Pokoik dziecięcy to miejsce, które chcemy aby było przytulne, wyjątkowe i stwarzało ciepły klimat. Wszystko to możemy uzyskać dzięki odpowiednim dekoracjom. Małe dywaniki sprawiają, że wnętrze jest przytulne i chce się w nim przebywać.

Jeśli nie chcesz mieć kolejnego produktu ze sklepowej półki, sięgnij po tę poradę. Krok po kroku wyjaśnimy Ci, jak samodzielnie zrobić dywanik, który nada wnętrzu charakteru. Możesz użyć dowolnych kolorów i wielkości.

Dywanik z pomponów sprawdzi się nie tylko w dziecięcym pokoiku.

1
2
3

Kolory możesz wybrać dowolne. W tym przypadku autorka skupiła się na neutralnych barwach. Chciała, aby całość wyglądała świeżo i jasno.

Niesamowite, co można zrobić z włóczki i nożyczek…

4

Wszystko, czego potrzebujesz:

Włóczka wełniana różnej grubości i faktury, dwie rolki po papierze toaletowym, nożyczki i mata lub dywanik z otworami (można kupić w lokalnym sklepie z narzędziami lub markecie).

5

Krok 1: Trzymaj rolki w palcach, a drugą ręką owijaj je włóczką.

6

Krok 2: Kontynuuj czynność aż osiągniesz mniej więcej takie rozmiary. Rolki spłaszczą się – nie przejmuj się tym. Pompony nie muszą być takie same.

7

Krok 3: Włóczką przewiąż mocno całość tak, jak na zdjęciu.

8

Krok 4: Następnie wyciągnij rolki papieru.

9

Krok 5: Teraz jeszcze mocniej zwiąż włóczkę. Zrób węzeł. Nie ucinaj końcówek! Musisz je przywiązać do maty.

10

Krok 6: Teraz przetnij boki pompona. Rób to uważnie i skup się na tym, aby wszystko było tej samej długości, ale nie stresuj się! Później możesz wszystko wyrównać.

11

Krok 7: Czas na resztę!

12

Krok 8: Gdy będziesz mieć wystarczającą ilość pomponików, zacznij je przywiązywać do maty. Być może będziesz musiał jeszcze parę dorobić. W tym przypadku użyto 50 sztuk.

13

Krok 9: Pamiętaj, aby je porządnie przywiązać.

14

Efekt końcowy naprawdę zachwyca!

15

16

Może Cię zainteresować

zamknij