×
Wirtualna Polska

Sposób w jaki zapinasz dziecko w fotelik samochodowy może być śmiertelnie niebezpieczny

Gdy umieszczasz swoje dziecko w foteliku samochodowym, robisz to, aby je chronić, prawda?Jednak czy na pewno wiesz, jak robić to właściwie i w konkretnych sytuacjach, np. zimą?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kiedy temperatury za oknem nas nie rozpieszczają, chcesz także, żeby Twój maluch był ciepło ubrany i pod żadnym pozorem się nie rozchorował. To prawdopodobnie właśnie dlatego ma fantastyczną cieplutką, puchową kurtkę, prawda?

I to właśnie ta kurtka w połączeniu z fotelikiem samochodowym może okazać się niebezpieczna, a nawet zabójcza!

Gdy wkładasz swoje dziecko do fotelika w grubszym odzieniu i ustawiasz długość pasów, z pewnością zaciskasz je mocno, aby Twoje dziecko było bezpieczne…Jednak często pasy wcale nie są zapięte ciasno! Są luźne o grubość powłoki kurtki Twojego malucha. Nawet jeżeli Tobie wydaje się, że jest inaczej…

Właśnie dlatego Twoje dziecko nie jest bezpieczne w czasie jazdy samochodem, nawet w najlepszym foteliku, jeżeli ma na sobie kurtkę!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
<a href=youtube">

youtube

Jeżeli nie wierzysz, umieść malucha w foteliku w kurtce i dostosuj pasy. Następnie wyjmij potomka i zdejmij kurtkę. Kiedy włożysz dziecko z powrotem do fotelika, zobaczysz, ile luzu znajduje się pod pasami…

Aż ciężko uwierzyć!

W momencie wypadku, kurtka jest jakby prasowana przez siłę uderzenia. Sprawia to, że sytuacja wygląda tak, jak gdyby wcale jej nie było. Pasy są za luźne i dziecko z nich wypada… Paweł Kurpiewski z fotelik.info, ekspert ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach oraz biomechanik zderzeń świetnie udowadnia nam jaka jest prawda i podpowiada jak sobie z tą prawdą radzić.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować