×
Wirtualna Polska

Dzięki tej piance bez trudu doczyścisz ramy okien. Wystarczą 3 składniki z kuchni

W zakamarkach ram okiennych zbiera się mnóstwo brudu, który trudno usunąć. Mycie gąbką lub ściereczką niewiele daje. W zagłębieniach cały czas pozostają kurz, drobne insekty i inne zabrudzenia. Podpowiadamy, jak skutecznie wyczyścić ramę okna domowym sposobem.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Mycie okien nie należy do ulubionych domowych czynności większości z nas. Największym utrapieniem są jednak ramy, które mają mnóstwo zagłębień i szczelin. Gromadzi się w nich wszystko — kurz, robaki, pajęczyny i wiele innych zabrudzeń. Standardowe wytarcie ściereczką działa tylko częściowo. W zagłębieniach i tak pozostaje brud, który psuje cały efekt mycia okien. Na szczęście istnieje prosty trik, by się go pozbyć. Wystarczy zrobić domową piankę do czyszczenia ram okiennych. Jest niezwykle skuteczna i dociera we wszystkie zakamarki.

Jak przygotować piankę do czyszczenia ram okiennych?

Domowa pianka składa się z naturalnych składników, które każdy z nas ma w domu. Dzięki temu, że zachodzi między nimi reakcja chemiczna, powstaje pianka, która dociera nawet w najmniejsze szczeliny i usuwa z nich zabrudzenia. Aby ją przygotować, musisz wyposażyć się w: sodę oczyszczoną, biały ocet, płyn do mycia naczyń oraz wodę. Przydadzą się także akcesoria: butelka ze spryskiwaczem, stara szczoteczka do zębów, mokra szmatka, papierowe ręczniki, oraz nóż do masła.

Jak wyczyścić ramę okna? Fot. Genialne.pl

Jak wyczyścić ramę okna? Fot. Genialne.pl

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Tym trikiem z TikToka umyjesz bez problemu nawet bardzo duże okna!

Jak wyczyścić ramę okna tym preparatem?

Umycie ramy okiennej domową pianką z sody oczyszczonej oraz octu jest bardzo proste. Musisz wykonać tylko kilka prostych kroków, by brud zniknął raz na zawsze.

  • Posyp ramę okienną sodą oczyszczoną. Upewnij się, że gruba warstwa pokrywa wszystkie brudne miejsca.
  • Wymieszaj w butelce ze spryskiwaczem ocet i wodę w proporcji 1:1. Dodaj kilka kropli płynu do naczyń i porządnie wymieszaj.
  • Spryskaj mieszanką ramy okienne posypane sodą. W wyniku reakcji chemicznej powstanie piana.
  • Odczekaj 5 minut, by mieszanka zadziałała nawet na uporczywy brud.
  • Następnie wyszoruj ramę szczoteczką do zębów. Jej mała główka dotrze nawet w najciaśniejsze zakamarki i wydobędzie z nich brud.
  • Zetrzyj resztki preparatu papierowym ręcznikiem. Możesz nawinąć go na nóż do masła, by dotrzeć nawet w trudno dostępne miejsca.
  • Na zakończenie wytrzyj ramę mokrą ściereczką.
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Jak wyczyścić ramę okna? Fot. Geialne.pl

Jak wyczyścić ramę okna? Fot. Geialne.pl

 

Zobacz również: Wytrzyj tym ramę okienną, a klej po moskitierze zniknie. To skuteczny sposób

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować