Dziś nie możesz być ponury! Wszystko z powodu Światowego Dnia Jednorożca

Jednorożcowa mania opanowała cały świat. Oprócz kolorowych notesów, kosmetyczek z wizerunkiem mitycznego stworzenia czy nawet tęczowych włosów, miłośnicy tzw. „konia z rogiem” mogą pełnoprawnie świętować najradośniejszy dzień w roku, który wypada właśnie dziś! Oto Światowy Dzień Jednorożca!

Skąd wzięło się to dziwne święto?

Jednorożce były popularnym mitycznym stworzeniem od czasów starożytnej Grecji, kiedy to ludzie wierzyli, w magię i dobro tych zwierząt. W późniejszych czasach Wikingowie polowali na jednorożce (jak się dziś okazuje za jednorożce brano narwale), aby zdobyć ich rogi, które miały mistyczną moc. Jednorożce jednak zawsze były uważane za dzikie i piękne zwierzęta, których nie można zignorować. Były symbolem siły, miłości, dobra i czystości.

Międzynarodowy Dzień Jednorożca wypada w poniedziałek (9 kwietnia). Ma być to alternatywą dla popularnego dnia, który przypada w 3 poniedziałek stycznia czyli Blue Monday – najbardziej depresyjnego dnia w roku. Dodatkowo, w wiosenne poniedziałki, po słonecznych weekendach i odpoczynku, wiele osób nie może skupić się na swojej pracy i obowiązkach, dlatego też powinno święto jednorożca ma być kolorowe, pełne uśmiechu, spokoju oraz.. przepysznych przekąsek.

Jak obchodzić Dzień Jednorożca?

Najlepiej jest się zaangażować! Możesz skupić się na chwilową, wiosenną dekoloryzację włosów lub przygotować jednorożcowe przekąski, najważniejsze jest jednak to, żeby być miłym dla swoich współpracowników oraz nie zapominać o uśmiechu. Porzuć smutek i złość, zastąp je radością. Jeśli wiosenne promienie słoneczne Ci nie wystarczają, oto kilka propozycji, które mogą rozweselić Twój dzień.

A co powiesz na francuskie makaroniki w postaci jednorożców?

A może tost z tęczowym serem?

Jeśli wolisz coś na słodko rozważ zrobienie tęczowych naleśników

Świetnym rozwiązaniem jest również tęczowy makaron z owocami pokrojonymi jak grzywa jednorożca!

A dla tych którzy wolą płynne przyjemności polecam jednorożcowy shake!

Takiemu kolorowemu świętu nie sposób odmówić! Będziecie celebrować?