×

W co absurdalnego wierzyłeś będąc dzieckiem? 15 osób zdradza jakie przekonania zawładnęły ich umysłem w dzieciństwie

Dla dziecka świat jest pełen magii i nieodgadnionych tajemnic. Dopiero wraz z wiekiem zaczynamy rozumieć działanie poszczególnych rzeczy oraz pewne zachowania dorosłych. Pamiętasz w co wierzyłeś będąc dzieckiem?

Użytkownik Twittera, o pseudonimie _grimm, postanowił zapytać innych o ich dziwne przekonania z młodszych lat. Oto najciekawsze odpowiedzi.

#1 Ptaki rodzą się z nasion

„Kiedy miałem 4-5 lat, byłem pewien, że z nasion dla ptaków wyrastają ptaki. Kiedy rodzice poprosili mnie, abym im to udowodnił, zasadziłem stos nasion. Następnego dnia w miejscu, gdzie zasadziłem nasiona, było mnóstwo ptaków, co pokazało, że miałem rację.”

#2 Groszek to cukierek

„Moi rodzice mówili mojemu bratu i mnie, że mrożony groszek to cukierek. Po obiedzie błagaliśmy o „cukierkowy groszek” i szliśmy na podwórko, by rzucać nim w powietrze i łapać go w usta.”

#3 Po angielsku

„Wierzyłem, że wszyscy na świecie myślą po angielsku, a potem tłumaczą swoje myśli na język kraju, w którym mieszkają. Byłem przekonany, że takie jest prawo.”

#4 Pranie pieniędzy w pralce

„Kiedy miałem 7 lat, myślałem, że pranie brudnych pieniędzy polega na tym, iż przestępca dosłownie wkłada, przesiąknięte krwią, pieniądze do pralki, aby je wyczyścić i rozdać swoim kumplom.”

#5 Księżyc to dziecko słońca

„Myślałam, iż księżyc był dzieckiem słońca. Byłam przekonana, że jeśli był na niebie w ciągu dnia, to znaczyło, że napsocił i odmówił pójścia do łóżka.”

#6 Dorośli nie potrafią biegać

„Kiedy miałam 4-6 lat, z jakiegoś powodu myślałam, że dorośli nie mogą biegać. Kiedy zobaczyłam mojego tatę uprawiającego jogging, to byłam w szoku. Nie rozumiałam też, że można biec różnymi trasami, a kończyć w tym samym miejscu. Dlatego też myślałam, że istnieje wiele kopii mojego domu.”

#7 Kobiety rodzą się z dziećmi

„Wierzyłam, że wszystkie kobiety rodzą się z mikroskopijnymi dziećmi w brzuchach. Myślałam, że maluch wyjdzie z mojego brzucha w przypadkowym momencie, kiedy już będę dorosła.”

#8 Psy to chłopcy

„Byłam przekonana, że każdy pies to chłopiec, a każdy kot to dziewczynka. Wszystko przez oglądanie kreskówek.” 😉

#9 Budyń z cebulą

„Mój ojciec powiedział mi, że budyń czekoladowy ma w sobie cebulę, bo nie chciał, żebym zjadła jego porcję. Pierwszy raz spróbowałam budyniu dopiero w wieku 16 lat.”

#10 Zakaz picia napojów podczas jazdy

„Kiedy byłem dzieckiem, myślałem, że „Picie i jazda” oznaczało, że picie jakiegokolwiek płynu podczas prowadzenia samochodu jest nielegalne. Krzyczałem na moją ciotkę, że wypiła Pepsi podczas jazdy.”

#11 Dziadek ma podwójną tożsamość

„Wiedziałam, że św. Mikołaj to tak naprawdę mój dziadek (poznałem go po oczach). Ale myślałem, że jako jedyny znam jego sekret, a on ma podwójną tożsamość (jak superbohater). Umarłbym wraz z jego tajemnicą.” 😉

#12 Wszyscy żyją 100 lat

„Kiedyś wierzyłem, że jeśli nie wydarzy się coś nadzwyczajnego, to każdy będzie żył dokładnie 100 lat. Kiedy jakieś dziecko naśmiewało się ze mnie, mówiłem, że ono umrze pierwsze.”

#13 Teleportacja

„Kiedy byłem mały, myślałem, że jakaś magiczna siła teleportuje mnie zawsze do mojego łóżka. Wszystko dlatego, że pamiętałem, iż zasypiałem w zupełnie innym miejscu.”

#14 Ciąża przez pocałunek

„Myślałam, że całując się można zajść w ciążę. Kiedy mężczyzna i kobieta biorą ślub, całują się przy ołtarzu, a w brzuchu kobiety wtedy wyrasta dziecko.”

#15 Ręcznie uruchamiane światła

„Kiedyś myślałem, że był jakiś facet ręcznie obsługujący sygnalizację świetlną. Wierzyłem, że obserwował on ruch uliczny na monitorze i decydował, kiedy można przejść przez jezdnię.”

Podzielałeś któreś z nich w dzieciństwie?

15 dziecięcych fryzur, których moda na szczęście przeminęła. Niejedno dziecko się z tego cieszy

6 kreatywnych sposobów na SERWOWANIE DAŃ

 
Źródła: twitter.com

Wybrane dla Ciebie

Bardzo (nie)fortunny zbieg okoliczności, czyli 17 zdjęć zrobionych w idealnym momencie

Czasem mamy wyjątkowego farta i jakąś fotę uda nam się zrobić w najlepszym momencie z możliwych. Takie zdjęcia są niepowtarzalne, nawet jeśli uwieczniają coś mocno nietypowego. Oto kilkanaście osób, które wykazały się wyczuciem chwili. #1 Może to ktoś znany? #2 Lepiej nie pomylić #3 Co za ładny chłopiec #4 Idealnie nałożone #5 Mistrz patelni #6 […]

21 przypadków designu, za który projektanci powinni się wstydzić do końca życia

Szczena opada, kiedy człowiek pomyśli, że ktoś mógł coś takiego zaprojektować i jeszcze wziąć za to, czasem niemałe, pieniądze. Są gusta i guściki, ale są też po prostu wtopy. Oto 21 przypadków designu, których autorzy powinni się mocno zarumienić widząc swoje „dzieło”. #1 Ale dlaczego? #2 Ktoś bardzo nie lubi dzieci #3 Strach wyjrzeć przez […]

Takie ujęcia zdarzają się raz na milion! 22 przypadkowo zrobione fotografie, które uwieczniają zaskakujące momenty

Niektórzy twierdzą, że zrobienie dobrego zdjęcia to kwestia talentu i pracy, ale czasem wystarczy odrobina szczęścia oraz wyczucie chwili. A nuż akurat coś wyjątkowego się wydarzy, gdy klikniemy spust aparatu. Oto kolekcja zupełnie niepowtarzalnych zdjęć #1 Niesamowite ujęcie zachodu słońca #2 Jakie długie nogi 😉 #3 Smacznego #4 Tęczowa psina #5 Dalej dziewczyno! #6 Nieśmiały […]

17 osób, którym czarny kot przebiegł przez drogę wiele razy i jeszcze pokazał im język

Jeśli myślisz, że masz za sobą zły dzień, pomyśl, że mogło być przecież jeszcze gorzej. A jeśli nie wierzysz, to może przekonają Cię poniższe zdjęcia, oni to dopiero mieli pecha! Oto osoby, które nie zaliczą tego dnia do udanych. #1 Może lepiej po prostu kupić nową szczoteczkę elektryczną? #2 Kiedy pomylisz szampon z kremem do […]

17 osób, które uwielbiają zwracać na siebie uwagę i stawiają na dość dziwne elementy garderoby

Styl niejedno ma imię, a w sklepach można dostać wiele dość osobliwych ubrań, butów oraz dodatków. Są wśród nas odważne osoby, które z chęcią założą włochate adidasy, sweter z jajkiem sadzonym czy torebkę wyglądającą jak bagietka. Oni nie przejmują się opinią innych. 😉 1. Dla miłośników dżinsów polecamy denimowe majtki 😉 2. Cieplutka maska w […]

6 powodów dlaczego dzieci powinny opuścić betonowe dżungle i zacząć wspinać się na drzewa

Jak się okazuje dzieci powinny jak najszybciej opuścić murowane cztery ściany i wyjść na łono natury. Drzewa mają na ich zdrowie zbawienny wpływ. Drzewa wygrywają z łąkami Brytyjscy naukowcy przeprowadzili szereg badań na grupie 3568 londyńskich uczniów w wieku 9-15 lat. Okazało się, że umysł dzieci, które częściej przebywały w otoczeniu drzew pracował efektywniej. Co […]