×

13 najdziwniejszych rzeczy, które znajdziesz tylko w Chinach. Aż ciężko uwierzyć, że istnieją

Czasami mam wrażenie, że Chińczycy są bardzo dziwni. Zawsze mają w zanadrzu coś tak niespodziewanego, że nie sposób znaleźć to w innym miejscu na świecie.

Dziś pokażemy Wam 13 takich przypadków, o których na pewno nie słyszeliście, ale w Chinach są czymś zupełnie normalnym…

1. Rekiny i krokodyle na sprzedaż

© tt.mop
© Bittersweet

Pomimo faktu, że ludzie jedzą tylko niektóre części tych zwierząt, kilka chińskich sklepów sprzedaje je w całości!

2. Gęsi zastępują psy policyjne

© Taringa!

W pewnych obszarach kraju, chińska policja używa gęsi jako alternatywę dla psów. Mówią, że ptaki mają doskonały słuch i niebywałą czujność. Chińska policja uważa, że włamywaczom udaje się oszukać psa, ale gęsi nie udało się przechytrzyć jeszcze nikomu.

3. Żywe kraby sprzedawane w automatach

© oreore

Niektóre chińskie miasta zainstalowały na stacjach metra automaty, które sprzedają żywe kraby w plastikowych pudełkach. Temperatura utrzymywana w urządzeniach wynosi 5°C.

4. Usługi „korkowe”

© Telegraph

Jeśli utkniesz w korku, możesz skorzystać z usługi, która polega na pojawieniu się ​​dwóch osób. Jedna z nich zadba o Twój samochód, druga zabierze Cię na motocyklu do domu.

5. Teabucks zamiast Starbucks

© China’Watch’Canada

Teabucks to chińska sieć herbaciarni stworzona na obraz amerykańskiego Starbucksa. Oferuje różne rodzaje gorących i zimnych napojów herbacianych.

6. Siatki na osiedlach zapobiegające samobójstwom

© Medium

Czasami firmy zatrudniające duże ilości pracowników (oraz zapewniające im osiedla, na których mogą mieszkać) instalują siatki ochronne, które mają zapobiegać próbom samobójczym.

7. Małżeństwa z duchami

© Rai News

Niektórzy ludzie kradną i sprzedają zwłoki za tysiące dolarów rodzinom, które planują zorganizować małżeństwa swoich zmarłych krewnych z osobami niezamężnymi.

8. Puszki z powietrzem

© uae-group

Ze względu na wysoki poziom smogu w całym kraju, chińskie sklepy sprzedają butelki ze świeżym powietrzem o różnych smakach.

9. Hodowla karaluchów

© Telegraph

Owady te są hodowane i wykorzystywane w chińskiej medycynie. To świetnie rozwijający się biznes, który okazał się dochodową inwestycją.

10. Opuszczone miasta

© The Chairman’s Bao

Szybkie tempo rozwoju rynku mieszkaniowego w Chinach doprowadziło do powstania miast-duchów i opustoszałych dzielnic w całym kraju.

11. Las kamieni datowany na 270 milionów lat

© abdn.ac.uk

Jest to jedna z pozycji na liście światowego dziedzictwa UNESCO stworzona z formacji masywnych kamieni, których wiek szacuje się na 270 milionów lat.

12. Brak zgody na wysiedlenie

© kapook

Mieszkańcy, którzy nie chcą zrezygnować z opuszczenia swoich domów w związku z nowymi inwestycjami nie mogą zostać wysiedleni podczas prac budowlanych, więc robotnicy zmuszeni są do pozostawienia ich budynków w stanie nienaruszonym.

13. Ludzie w piżamach na ulicach

© chinesepeopledoyoustyle

Inaczej niż w innych krajach, ludzie w Chinach często nie ściągają piżamy, aby wyjść na ulicę.

Może Cię zainteresować

zamknij