×

13 najdziwniejszych rzeczy, które znajdziesz tylko w Chinach. Aż ciężko uwierzyć, że istnieją

Czasami mam wrażenie, że Chińczycy są bardzo dziwni. Zawsze mają w zanadrzu coś tak niespodziewanego, że nie sposób znaleźć to w innym miejscu na świecie.

Dziś pokażemy Wam 13 takich przypadków, o których na pewno nie słyszeliście, ale w Chinach są czymś zupełnie normalnym…

1. Rekiny i krokodyle na sprzedaż

Pomimo faktu, że ludzie jedzą tylko niektóre części tych zwierząt, kilka chińskich sklepów sprzedaje je w całości!

2. Gęsi zastępują psy policyjne

W pewnych obszarach kraju, chińska policja używa gęsi jako alternatywę dla psów. Mówią, że ptaki mają doskonały słuch i niebywałą czujność. Chińska policja uważa, że włamywaczom udaje się oszukać psa, ale gęsi nie udało się przechytrzyć jeszcze nikomu.

3. Żywe kraby sprzedawane w automatach

Niektóre chińskie miasta zainstalowały na stacjach metra automaty, które sprzedają żywe kraby w plastikowych pudełkach. Temperatura utrzymywana w urządzeniach wynosi 5°C.

4. Usługi „korkowe”

Jeśli utkniesz w korku, możesz skorzystać z usługi, która polega na pojawieniu się ​​dwóch osób. Jedna z nich zadba o Twój samochód, druga zabierze Cię na motocyklu do domu.

5. Teabucks zamiast Starbucks

Teabucks to chińska sieć herbaciarni stworzona na obraz amerykańskiego Starbucksa. Oferuje różne rodzaje gorących i zimnych napojów herbacianych.

6. Siatki na osiedlach zapobiegające samobójstwom

Czasami firmy zatrudniające duże ilości pracowników (oraz zapewniające im osiedla, na których mogą mieszkać) instalują siatki ochronne, które mają zapobiegać próbom samobójczym.

7. Małżeństwa z duchami

Niektórzy ludzie kradną i sprzedają zwłoki za tysiące dolarów rodzinom, które planują zorganizować małżeństwa swoich zmarłych krewnych z osobami niezamężnymi.

8. Puszki z powietrzem

Ze względu na wysoki poziom smogu w całym kraju, chińskie sklepy sprzedają butelki ze świeżym powietrzem o różnych smakach.

9. Hodowla karaluchów

Owady te są hodowane i wykorzystywane w chińskiej medycynie. To świetnie rozwijający się biznes, który okazał się dochodową inwestycją.

10. Opuszczone miasta

Szybkie tempo rozwoju rynku mieszkaniowego w Chinach doprowadziło do powstania miast-duchów i opustoszałych dzielnic w całym kraju.

11. Las kamieni datowany na 270 milionów lat

Jest to jedna z pozycji na liście światowego dziedzictwa UNESCO stworzona z formacji masywnych kamieni, których wiek szacuje się na 270 milionów lat.

12. Brak zgody na wysiedlenie

Mieszkańcy, którzy nie chcą zrezygnować z opuszczenia swoich domów w związku z nowymi inwestycjami nie mogą zostać wysiedleni podczas prac budowlanych, więc robotnicy zmuszeni są do pozostawienia ich budynków w stanie nienaruszonym.

13. Ludzie w piżamach na ulicach

Inaczej niż w innych krajach, ludzie w Chinach często nie ściągają piżamy, aby wyjść na ulicę.

 

Wybrane dla Ciebie

Największa i najbardziej przerażająca huśtawka na świecie stoi na krawędzi klifu

W Chinach popularna robi się tzw. huśtawka Chongqing otwarta już po ustabilizowaniu się pandemicznej sytuacji. Jest to atrakcja jedynie dla ludzi o stalowych nerwach. Huśtawka umiejscowiona jest wysoko w górach, w hrabstwie Yunyang, w prowincji Chongqing   View this post on Instagram   A post shared by Master Engineering 🏗 (@master.engineering) Jest ona umocowana na […]

Większość osób źle zakłada poduszkę podróżną. Odkrył to pewien użytkownik TikToka

Czy wiesz, że przez całe dotychczasowe życie używałeś w niewłaściwy sposób poduszki podróżnej? Tak przynajmniej twierdzi jeden z użytkowników TikToka. 😉 Zapięcie z tyłu Sidneyraz to niezwykle aktywny użytkownik TikToka. W opublikowanym przez siebie filmie dowodzi, że większość podróżnych źle zapinana poduszkę w kształcie rogala. Zwykle szersza część znajduje się z tyłu głowy, a pod […]

21 zabawnych selfie ze zwierzętami. Irlandczyk udowadnia, że na polowanie wystarczy zabrać tylko aparat fotograficzny

Allan Dixon to podróżnik pochodzący z Irlandii. Jego wielką pasją jest zwiedzanie świata oraz pozowanie do zdjęć wspólnie ze zwierzętami. W swojej kolekcji posiada już urocze selfie z kuokami, psami, lemurami czy lamami. Trzeba przyznać, że takie fotografie są fantastyczną pamiątką z wakacji. 1. Z całą rodziną szczęśliwych psów 2. Bardzo podobne fryzury 3. Urocze […]

13 hoteli nie z tego świata, które wymykają się wszelkim standardom

Turystów podczas podróży czasami nachodzi ochota, aby przenocować w oryginalny hotelu. Takich miejsc jest na świecie całkiem sporo. Poznaj hotele jedyne w swoim rodzaju. 1. Hotel Faralda Crane znajduje się w odrestaurowanym żurawiu stojącym w amsterdamskim  porcie Przenocować można w jednym z trzech ekskluzywnych apartamentów 2. Quinta da Pacheca to winnica zlokalizowana w portugalskim regionie […]

10 miejsc na świecie, które skrywają mroczne tajemnice. Tylko dla osób o mocnych nerwach

Istnieją na świecie takie atrakcje turystyczne, które sprawiają, że serce bije szybciej, a na rękach pojawia się gęsia skórka. To miejsca z mroczną przeszłością, przyciągające rzesze, żądnych mocnych wrażeń, zwiedzających. 1. Wrota Piekieł, Turkmenistan Ten krater o głębokości około 30 metrów znajduje się na pustyni Kara-kum w Turkmenistanie i płonie nieprzerwanie od 43 lat. Cała […]

23 niezwykłe zdjęcia, które udowadniają, że Świat jest w stanie zaskoczyć każdego Podróżnika!

Masz przeświadczenie, że podczas podróży widziałeś już wszystko? Po obejrzeniu tej galerii z pewnością zmienisz zdanie. 😉 Świat ma bardzo dużo do zaoferowania, a cuda natury są w stanie wprawić w zdumienie nawet najbardziej wytrawnego turystę. 1. Tak wygląda Sfinks widziany z tyłu 😉 2. Na zdjęciu Yercaud, stacja na wzgórzu w pobliżu Salem w […]