×

10 dziwacznych zabytków, które mogły stworzyć tylko lekko szalone umysły. Takie cuda jedynie w USA

USA jest krajem, który potrafi zadziwić każdego turystę. Tylko tam zobaczymy mrożoną jajecznicę, flagi powiewające na każdym budynku czy elektryczne wózki sklepowe przeznaczone dla otyłych osób. Nie ustępują im także zabytki. Niektóre z nich są naprawdę wymyślne.

1. Dog Bark Park Inn, Cottonwood (Idaho)

Ten wyjątkowy motel stoi przy autostradzie 95. Wygląda jak ogromny pies gończy – beagle. Znajdują się w nim dwie sypialnie, a przez okolicznych mieszkańców zwany jest pieszczotliwie Sweet Willy. Oczywiście wszystkie dekoracje nawiązują do psów. 😉

moma.immobiliare/instagram

2. Enchanted Highway, autostrada w Dakocie Północnej

northdakotalegendary/instagram

Na odcinku autostrady (52 km) można podziwiać kolekcję rzeźb zrobionych ze złomu oraz metalu. Stworzył je Gary Greff. Inspiracją był dla niego świat przyrody, lokalni mieszkańcy oraz postacie historyczne. Przy zaczarowanej autostradzie zobaczysz m.in. ogromne koniki polne, rodzinę farmera, bażanty czy ryby.

rawvisionmagazine/instagram

3. Krzywa Wieża, Niles (Illinois)

USA także ma swoją Krzywą Wieżę. Replika zabytku z Pizy powstała w 1934 roku. Jej pomysłodawcą był przemysłowiec Robert Ilg. W zamyśle miała być częścią parku rekreacyjnego dla pracowników firmy, której Ilg był właścicielem. Wieża ma 5 dzwonów.

explorewithv/instagram

4. Extraterrestrial Highway, Route 375 (Nevada)

To autostrada przebiegająca przez południowo-centralną część Nevady. Ma ok. 157 km długości i słynie z tego, że w jej okolicy najczęściej obserwowano UFO. W związku z tym otrzymała nazwę  pozaziemska autostrada.

staaaaciiiieeee/instagram

5. Petrified wood gas station, Decatur (Teksas)

Ta niezwykła stacja benzynowa została zbudowana w 1927 roku przez E.F. Boydstona. Kilka lat później jej zewnętrzne ściany obłożył kawałkami skamieniałego drewna. Ten sam materiał trafił też na elewacje sąsiedniej kawiarni oraz domków wynajmowanych turystom. Ponoć w jednym z nich nocowała para przestępców Bonnie i Clyde. Ostatecznie stacja przestała działać w 1988 roku. Przejęła ją wnuczka E.F. Boydstona. Po odrestaurowaniu stała się atrakcją turystyczną.

calvinchronicles/instagram

6. The International Car Forest of the Last Church, Goldfield (Nevada)

Na pustyni w Nevadzie można natrafić na prawdziwy las starych samochodów. Odpowiada za niego dwójka artystów: Chad Sorg i Mark Rippie. Ponad 40 ciężarówek, aut oraz furgonetek zostało przerobionych na niekonwencjonalne kompozycje. Samochody leżą na sobie, spoczywają na piasku bądź wbijają się w ziemię. Wszystkie zostały ozdobione.

gr8scotto/instagram

7. Pomnik żółwia, Dunseith (Dakota Północna)

W 1982 roku George Gottbreht zaczął robić porządki w swoim garażu. Odkrył tam kolejkę ok. 2000 felg samochodowych. Postanowił wykonać z nich pomnik żółwia. Po zespawaniu felg, konstrukcja osiągnęła wysokość ponad 5 metrów.

andy.hansen16/instagram

8. Carhenge, Alliance (Nebraska)

Jim Reinders to artysta, który w 1987 roku stworzył replikę znanego Stonehenge. Do jej skonstruowania użył 38 aut pomalowanych na szaro. Samochodowy krąg ma 29 metrów średnicy i został uwieczniony w reklamie Nissana.

sillyamerica/instagram

9. Cadillac Ranch, Amarillo (Teksas)

To rancho cadillaców składa się z 10 samochodów, które częściowo zostały wkopane w ziemię. Powstało w 1974 roku. Za całym projektem stoi trójka artystów: Chip Lord , Hudson Marquez i Doug Michels. Auta są od czasu do czasu przemalowane na inne kolory.

flaming_cranium/instagram

10. Avenue of the Giants (Kalifornia)

Ta autostrada przebiega przez Humboldt Redwoods State Park w północnej Kalifornii. Właśnie przy tej Alei Gigantów znajduje się największe sekwoje. Przez niektóre nich można przejechać samochodem (mają otwory w pniach).

everestt4r/instagram

Która atrakcja jest według Ciebie najdziwniejsza?

USA to kraj pełen dziwactw. 15 osobliwych zwyczajów, które wprawią w zdumienie każdego turystę

genialne
Źródła: www.tygodnikplus.com

Może Cię zainteresować

zamknij