×
Wirtualna Polska

Zdziwisz się za co mogą Ci zapłacić! 10 dziwnych prac, których warto się podjąć

Pamiętacie pierwsze zestawienie 10 dziwnych prac, za które można dostać wynagrodzenie? Jeśli nie to koniecznie nadróbcie zaległości! Dziś mam dla was kolejne zaskakujące zawody, które istnieją naprawdę i za które można dostać naprawdę ciekawe sumki!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#1 Specjalista od usuwania gum

Wierzcie lub nie, ale sami Amerykanie żują gumę o wartości 3 miliardów dolarów rocznie! W takim razie spróbujcie pomyśleć ile gum do żucia zużywamy na całym świecie! Podczas gdy niektórzy ludzie wyrzucają gumę w bibułkę lub kawałek papieru, inni niestety wyrzucają ją prosto na ulicę lub przyklejają pod krzesło lub stół. Jak wiadomo, ktoś ten bałagan musi sprzątnąć i tutaj pojawiają się specjaliści od usuwania gumy. Za granicą powstają już specjalne firmy zajmujące się profesjonalnym usuwaniem gum, dlatego jeśli jeszcze nie masz pomysłu na biznes, warto rozważyć założenie działalności właśnie w takiej dziedzinie.

#2 Tester awokado

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jakiś czas temu australijska restauracja „Good Fats” poszukiwała „szefa od kontroli awokado”. Praca poległa na testowaniu wszystkich 20 pozycji z menu i sprawdzeniu jakości i dojrzałości owoców, które trafiły do kuchni, a następnie do dań w restauracji. Wnioskodawcy potrzebowali co najmniej dwuletniego doświadczenia w „rozsmarowaniu awokado na kromce”, osoby zainteresowane musiały również przejść test wiedzy o awokado. Niestety ten pracodawca nie oferował płatnej pracy, ale w zamian za pracę można było za darmo posilać się w Drive Thu.

#3 Profesjonalna druhna

Nie masz zajęcia na sobotnie popołudnie? A może chcesz pomóc w organizacji ślubów? Okazuje się, że istnieją firmy, które zajmują się wypożyczaniem druhen! Jeśli nie masz odpowiedniej ilości koleżanek lub jedna z druhen rozchoruje się w tym ważnym dniu, możesz znaleźć rezerwowa druhnę.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#4 Tester materacy

Pamiętasz kiedy byłeś młodszy i chciałeś skakać po materacu tak jak na filmach, lecz za każdym razem zostałeś skrzyczany przez rodziców? Okazuje się, że teraz możesz spełnić swoje dziecięce marzenie, rozpoczynając pracę jako tester materacy. Firmy produkujące materace zatrudniają ludzi, którzy będą skakać oraz leżeć na ich produktach, sprawdzać czy „działają” poprawnie oraz czy są wygodne i nadają się do spania. Tester materacy może sprawdzić dziennie maksymalnie trzy materace, aby precyzyjnie sprawdzić czy dany model faktycznie nadaje się do szerszej produkcji. Praca w firmach produkujących materace trwa zazwyczaj od 10:00 do 18:00. Nie wstając z łóżka można zarobić nawet 5 tysięcy złotych!

#5 Tester zapachów

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Firmy zajmujące się higieną, takie jak Procter & Gamble, zatrudniają osoby, które oceniałby zapachy mydeł, szamponów, dezodorantów itp. Testerzy oceniają w skali od 1 do 10 przy czym najwyższa skala oznacza „niebiański zapach”, a najniższy „zapach padliny”. Okazuje się, że znalezienie odpowiedniego testera zapachów nie jest prostym zadaniem, dlatego jeśli uważasz, że masz niezawodny zmysł powonienia, koniecznie sprawdź czy firmy kosmetyczne nie szukają kogoś jak Ty!

#6 Profesjonalny przepraszacz

via GIPHY

Przekazywanie szczerych przeprosin może być trudne, dlatego jeśli sobie z tym nie radzisz możesz zatrudnić profesjonalistę! A jeśli sam jesteś świetny w wyrażaniu skruchy, możesz zastanowić się nad złożeniem CV do firm, które potrzebują osób potrafiących zachować zimną krew i w odpowiedni sposób przeprosić drugą osobę. Zdarza się, że lotniska lub linie lotnicze szukają chętnych do pracy na infolinii, gdzie przez kilka godzin będą odbierać telefony od niezadowolonych klientów i przepraszać za niedogodności.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#7 Słuchacz parmezanu

via GIPHY

Dobrej jakości parmezan wyróżni się nie tylko smakiem ale również i brzmieniem. Profesjonalni słuchacze parmezanu uderzają akustycznym młotkiem w sery, aby usłyszeć wady strukturalne w procesie krystalizacji. Jeśli występują defekty, osoba słuchająca sera, pobierze próbkę do degustacji. Praca wymaga intensywnego szkolenia i wyjątkowego słuchu, lecz dzięki takiej posadzie można solidnie zarobić i zadbać o swoje zdrowie – w końcu jedzenie sera ma pozytywny wpływ na nasz organizm.

#8 Tester motocykli

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Marzy Ci się przejażdżka po Europie oraz nowiusieńki Harley Davidson? Okazuje się, że właśnie ta kultowa marka poszukiwała osób chętnych do 2-miesięcznej wyprawy po 20 krajach Europy, aby przetestować najnowszy model motocykla. Oprócz niesamowitej przygody i długiej podróży, firma płaciła aż 25 tysięcy euro! Ale taka przyjemność wiąże się również z obowiązkami – głównym jest prowadzenie bloga z wypraw oraz odnalezienie najlepszych tras motocyklowych.

#9 Tester hoteli i restauracji

via GIPHY

Luksusowe biura podróży dość często poszukują osób, które przez rok zdecydują się na podróże do najbardziej ekskluzywnych hoteli i restauracji. Najważniejszą umiejętnością jest… pławienie się w luksusie. Zatrudniona osoba musi zdawać sprawozdania z odwiedzonych miejsc oraz wystawiać opinię na temat obsługi klienta, jakości atrakcji i zadowolenia z pobytu. Taka przyjemna praca jest również bardzo dobrze płatna, niestety bardzo ciężko dowiedzieć się o takiej posadzie…

#10 Zawodowy przytulacz

via GIPHY

Nawet jeśli nie jesteś w romantycznym związku, wciąż możesz czerpać korzyści i przytulać się do innych osób. Za takie zadanie można otrzymać nawet 80 dolarów za godzinę! Profesjonalne przytulenie może ożywić duszę i umysł oraz sprawia, że inne osoby czują się kochane. Przyznam szczerze, że praca dość ciekawa i przyjemna, zwłaszcza jeśli pojawi się przystojny mężczyzna, który potrzebuje przytulenia.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować