×
Wirtualna Polska

Majtki, których nie trzeba prać przez długie tygodnie. To ekologiczny projekt duńskiej marki

Czy potrafisz sobie wyobrazić NIE PRANIE swojej bielizny przez kilka tygodni? Raczej nikt przy zdrowych zmysłach nigdy o tym nie pomyślał, tymczasem w Danii powstał start-up, który stworzył ekologiczne majtki, których nie trzeba odświeżać przed długie tygodnie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Organic Basics zwraca uwagę na środowisko i robi to w dość kontrowersyjny sposób. Jednak jeśli mamy dbać o ekologię dlaczego by nie zacząć od najbardziej podstawowych rzeczy związanych z ludzkim ciałem i fizjologią?

Bo przecież każdy z nas nosi bieliznę i dba o swoją higienę, a bielizna stworzona przez duński start-up ma antybakteryjne właściwości, które mają zabijać aż 99,9 % wszystkich bakterii, dzięki czemu zniknie problem z nieprzyjemnym zapachem, a co za tym idzie używaniem pralki do wyczyszczenia bielizny.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Oprócz tego, produkt Organic Basics stworzony został z włókna srebrnego, dzięki czemu ma być niezwykle trwały.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Ekologicznie i higienicznie?

Założyciele firmy opisują swój produkt jako higieniczny, ekologiczny, wygodny i bezpieczny. Jednak nie pranie majtek przez kilka tygodni jest nieco niepokojące, w końcu zawsze uczono nas, że bieliznę należy zmieniać, i to często. Jednak sam fakt, że zmniejszenie ilości prania i zwrócenie uwagi odbiorców na ekologię jest intrygujący.

Dwupak majtek z Organic Basics kosztuje 249 duńskich koron czyli około 150 zł

Mimo to wciąż uważam, że należy prać ubrania (i przede wszystkim bieliznę), jednak może faktycznie warto włączyć pralkę raz w tygodniu a nie co kilka dni?

Co myślisz o takiej bieliźnie i możliwości jej nieprania?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować