Kategorie GenialnePomysły

Nestle definitywnie kończy z plastikiem. Do 2025 roku wprowadzi jego super zamiennik

O ekologii mówi się dużo i głośno, i bardzo dobrze bo gdy przyjrzymy się bliżej, sytuacja wcale nie jest za wesoła. Poziom zanieczyszczenia wód i ziemi jest krytyczny dlatego też coraz to większe firmy decydują się na poważne kroki w walce z plastikiem.

Niedawno pisaliśmy o nowej linii odzieży, którą stworzył Adidas we współpracy z organizacją Parley for the Oceans, a dziś chcemy się podzielić informacją dotyczącą koncernu Nestle

Zobacz także: Adidas idzie na wojnę z plastikiem. Do produkcji swoich butów marka używa śmieci z oceanów

.instagram.com/nestle

Szwajcarskie przedsiębiorstwo ogłosiło, że do 2025 roku chce całkowicie wyeliminować plastik przy tworzeniu opakowań i zamienić go na materiały, które w stu procentach będą poddawane recyklingowi. Według przedstawicieli Nestle, jest to pierwsze tego typu opakowanie, które będzie można poddać recyklingowi wraz ze zwykłym papierem.

Producenci znanych batonów i słodyczy, przyznają że do tej pory do produkcji opakowań wykorzystywano głównie plastikową folię oraz laminat – dla środowiska to nie najlepsze surowce, biorąc pod uwagę setki tysięcy lat rozpadu i liczbę miłośników czekoladek, którzy dziennie są w stanie kupić po kilka sztuk ulubionej czekoladki, tylko po to aby później wyrzucić plastikowe opakowanie na ulicę…

Plastikowa folia zapewniała producentom świeżość i wysoką jakość produktu, jak więc zaradzić globalnemu zanieczyszczeniu, a przy tym wciąż dostarczać konsumentom wysokiej jakości słodycze?

.instagram.com/chocolateparadiseforever

Okazuje się, że innowacyjne opakowania wykonane z powlekanego papieru, wciąż będą dostarczały pysznych łakoci, które zadowolą nie tylko smakiem, ale także ideą ekologii. Oprócz opakowań na batony, firma do 2025 roku, chce aby wszystkie butelki, puszki, zakrętki a także folie termokurczliwe czy tacki wykorzystywane do produkcji produktów spożywczych, były od 25% do 50% wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu!

Jako pierwsze, w ekologiczne opakowania zostaną wyposażone batoniki „YES”, które jeszcze w lipcu 2019 roku mają trafić do sprzedaży w wybranych państwach m.in. w Belgii, Czechach, Niemczech, Francji czy Austrii.

.instagram.com/nestle

Jak Ci się podoba taki pomysł dotyczący redukcji plastiku przy produkcji słodyczy? Czy inne firmy także powinny jak najszybciej podjąć podobne kroki? My jesteśmy zachwyceni działaniami Nestle i liczymy, że wkrótce inne koncerny będą działać w podobny sposób!

Źródło: opakowania.com.pl | Fotografie: cnbc.com