×

14 ekstremalnie niebezpiecznych dróg z całego świata. Przez niektóre bałabym się przejechać

Nie ma nic bardziej relaksującego niż powolna przejażdżka po nieznanych drogach z dala od miasta. Drogi te są cudowne, a brak natłoku samochodów sprawia, że te chwile mogą trwać wiecznie. Jednak oprócz spokojnych dróg poza miastem istnieją także te niebezpieczne. Przejażdżka po nich może przywołać zupełnie odmienne wrażenia…

Trudno jest porównać jazdę po niebezpiecznych drogach do czegokolwiek innego. Dlaczego? Zapnij pasy, bo zabieram Cię w podróż po 15-tu najbardziej szalonych drogach, jakie istnieją na Ziemi

#1 Zoji La, Indie

dnpmag.com

Ladakh i Kaszmir są połączone tym 9-kilometrowym odcinkiem drogi. Na domiar wszystkiego droga jest bardzo wąska, a musi pomieścić zarówno samochody i zwierzęta gospodarskie.

#2 Transfogaraska, Rumunia

untravelledpaths.com

Ta droga znajduje się w Karpatach i przebija masyw Fagaras. Osiąga wysokość 2034 metrów i jest najwyżej położoną drogą w Rumunii. Transfogaraska słynie z pięknych zabytków i jest niebezpieczna.

#3 Dalton Highway, Alaska

instagram

Dalton Highway to najbardziej odizolowana autostrada na świecie. Ma 666 km długości i łączy 3 małe wioski. Ta droga jest uważana za najbardziej zaśnieżoną autostradę na świecie.

#4 Khardung La, Indie

mashable.com

Droga znajduje się na wysokości 5602 metrów (wyżej niż Elbrus) i znajduje się w Księdze Rekordów Guinness jako najwyżej położona trasa na świecie.

#5 Yungas Road, Boliwia

toranji.ir

Ta autostrada jest jedną z najbardziej niebezpiecznych dróg na świecie. Zabiera 200 – 300 żyć rocznie. Po jednej stronie są strome góry, a po drugiej znajduje się urwisko o wysokości około 600 metrów. Aż strach myśleć o samym przebywaniu na tej drodze!

#6 Atlantic Ocean Road, Norwegia

slate.com

Atlantic Ocean Road stanowi dojazd do małych nadbrzeżnych wiosek. Nawiasem mówiąc, ta droga jest najczęściej odwiedzana przez turystów, bo widoki z niej są wspaniałe.

#7 Tunel Guoliang, Chiny

mashable.com

Tunel Guoliang został wybudowany przez mieszkańców. Droga w „górze” jest jedynym sposobem komunikacji między wioską i światem zewnętrznym.

#8 Le Passage du Gois, Francja

mashable.com

Może wydawać się dziwne, ale ta droga otwarta jest tylko przez kilka godzin dziennie. Pozostałą część dnia droga ukryta jest pod wodą. Wszystko przez pływy morskie. Zanim wybierzemy się tą trasą trzeba zapoznać się z harmonogramem pływów.

#9 Tianmen Mountain, Chiny

mashable.com

Mimo, że ta droga ma 10 km długości, składa się z 99 stromych zakrętów, a różnica wysokości pomiędzy jej początkiem i końcem to około 1000 metrów. Tutejsi kierowcy na pewno mają nerwy ze stali.

#10 Hana, Hawaje

mashable.com

Ta 112-kilometrowa droga łączy Kahului i Hanę na hawajskiej wyspie Maui. Wąska droga składa się z 59 mostów, z których 46 ma tylko jeden pas ruchu. Droga jest często zamykana z powodu osuwisk.

#11 „Kolima”, Rosja

mashable.com

Oficjalna nazwa drogi łączącej Jakuck i Magadan to „Kolima”. Jednak ludzie od zawsze nazywają ją „drogą śmierci”. Pierwsze 90 km zostało zbudowane przed 1932 rokiem przez więźniów. Budowa została zakończona w 1953 roku.

#12 Col de la Bonette, Francja

mashable.com

Ta niebezpieczna przełęcz położona jest na wysokości 2000 metrów w Alpach francuskich, tuż przy granicy z Włochami. Ta droga jest stroma i ma ogromną ilość niespodziewanych zakrętów.

#13 Przełęcz Świętego Gotarda, Szwajcaria

mashable.com

Jest to jedna z najwyższych przełęczy w Alpach. Aż 64-kilometrowy odcinek drogi składa się z samych zakrętów i zaskakuje pasażerów jego malowniczymi widokami.

#14 Droga „Kaukaska”, Rosja

mashable.com

Ta wąska droga łączy Soczi i Jezioro Ritsa biegnąc poprzez góry. Jest przerażająca i efektowna zarazem. Warto zobaczyć ją co najmniej raz.

Bonus Most Eshima Ohashi, Japonia

metro.co.uk

Chociaż jest to tylko most, to jest tak niebezpieczny, jak drogi, o których wspomnieliśmy powyżej. Most łączy Sakaiminato i Matsue. Ma około 1,7 km długości i 11,3 m szerokości. Z daleka wydaje się, że przejazd przez most jest niemożliwy. Odpowiednia perspektywa przestraszy każdego! Jego wysokość pozwala jednak, aby duże statki przepływały pod nim.

Może Cię zainteresować

zamknij