Ludzie wieszają gałązki eukaliptusa pod prysznicem. Ten trik pomaga w problemach z zatokami

Prysznic to jedna z najbardziej relaksujących rzeczy, która spotyka nas w ciągu całego dnia. Tylko pomyśl, być może jest to jedyna chwila kiedy nie patrzysz w żaden ekran, nie sprawdzasz wiadomości, nie odpisujesz na maile. Jesteś Ty i woda. Cudowne uczucie, prawda? Czy może być coś przyjemniejszego i bardziej relaksującego? Okazuje się, że może!

Przymocowanie paru gałązek eukaliptusa nie tylko nada wyjątkowego klimatu Twojej łazience, ale także pomoże Ci lepiej się poczuć!

youtube.com

Okazuje się, że kilka liściastych roślin, znajdujących nad Twoją głową i para wodna, tworzą razem aromat, dzięki któremu lepiej się zrelaksujesz oraz będziesz zdrowszy. Nie od dziś wiadomo, że eukaliptus często jest stosowany w medycynie. Pomaga on złagodzić objawy górnych dróg oddechowych i zapobiega zapaleniu zatok.

W sezonie jesienno-zimowym nie trudno o przeziębienie i zatkany nos!

Przy problemach z katarem i zapaleniem zatok warto skorzystać z tego prostego i niezbyt kosztownego triku i wskoczyć pod prysznic gdzie znajduje się eukaliptus. Wystarczy przewiązać kilka gałązek zwykłą gumką recepturką lub kawałkiem sznurka.

reddit.com

Eukaliptus może przetrwać miesiąc lub dwa, po tym czasie zacznie usychać i należy go zmienić. Na szczęście ta roślina nie należy do najdroższych, kupisz ją w sklepach ogrodniczych lub hipermarketach budowlanych za około 20 – 25 zł (oczywiście ceny mogą się różnić w zależności od miasta).

youtube.com

Rok temu eukaliptus był hitem w ślubnych wiązankach i dekoracjach na stole, wygląda pięknie i z pewnością jest nietypową rośliną, która zaskoczy wielu gości!

Miły, długi prysznic to najlepsza rzecz, która może Cię spotkać po ciężkim dniu w biurze, dlaczego więc nie sprawić by był on przyjemniejszy?

Eukaliptus sprawi, że Twoja łazienka nabierze wyjątkowego klimatu, dodatkowo pomoże w problemach z katarem! Spróbujesz tego triku?

Źródło: tiphero.com | Fotografie: youtube.com, pl.pinterest.com