×

11 zdjęć, które okazały się fałszywe po tym, jak oszukały wszystkich Internautów

Od czasu do czasu zdarza się, że wszyscy w mediach społecznościowych mówią o jakimś zdjęciu, a po czasie (najczęściej kiedy już nikt o nim nie pamięta) okazuje się, że było ono fejkiem.

Oto garść fotek, które okazały się fejkami.

#1 Legendarny ekran tytułowy

To zdjęcie rzekomo przedstawia słynnego ryczącego lwa z Metro Goldwyn Mayer. Obrońcy dzikiej przyrody byli oburzeni takim potraktowaniem zwierzęcia. To fałszywka. Oryginalne zdjęcie pokazuje, że lew naprawdę miał rezonans magnetyczny.

#2 Statek wycieczkowy wyrzucający odpady do morza

Podpis pod zdjęciem, które krąży w mediach społecznościowych mówi, że ten urugwajski statek wycieczkowy wyrzuca odpady prosto do morza. Ten post stał się viralem i nawet krajowy dyrektor ds. środowiska Urugwaju musiał udzielić wyjaśnień. Na swoim koncie na Twitterze napisał, że to zdjęcie przedstawia statek wycieczkowy, który uruchamia swoje turbiny, aby rzucić kotwicę. A te brązowe plamy to piasek i osad z dna.

#3 „Oto, co stało się z lasem deszczowym w ciągu 10 lat”

Zdjęcie wygląda na prawdziwe, szczególnie ze względu na logo w prawym rogu. Ale w rzeczywistości nie jest to kolaż dwóch zdjęć zrobionych w odstępie 10 lat, tylko jedno zdjęcie. Przedstawia ono Malazję, gdzie las deszczowy został usunięty, aby zwiększyć terytorium pod uprawę palm.

#4 Ryś i jelonek ukrywające się przed ostatnimi pożarami w Kalifornii

To zdjęcie jest prawdziwe, ale z reguły towarzyszy mu fałszywy podpis. Fotka tak naprawę została zrobiona w budynku organizacji zajmującej się pomocą zwierząt, po tym jak na skutek pożaru miejscowego lasu ratownikom zabrakło miejsca na przechowywanie uratowanych zwierzaków.

#5 Graffiti, które można zobaczyć tylko w wodzie

To graffiti istnieje naprawdę, a budynek znajduje się w Mariampolu na Litwie. Tyle, że zdjęcie zostało mocno zedytowane. Na żywo najlepiej oglądać ten obrazek, gdy nie ma wiatru, a powierzchnia wody jest idealnie gładka. W przeciwnym razie obrazek wygląda tak:

#6 „Typowy dzień w Rosji”

Mówi się, że na zdjęciu widać prawdziwego białego niedźwiedzia wysiadającego z tramwaju gdzieś w Rosji. Zdziwilibyście się, ale zdjęcie jest absolutnie prawdziwe – zostało zrobione w Czechach i nie było edytowane. Ale niedźwiedź nie jest prawdziwy – to kostium, który miało na sobie dwóch aktywistów Greenpeace. Ten „niedźwiedź” był częścią kampanii „Save the Arctic”. Spacerował on po europejskich miastach, aby zwrócić uwagę na problemy Arktyki.

#7 Facet mieszający ryż

Też myśleliście, że fotografowi udało się uchwycić ten niesamowity moment przerzucania ryżu? Ryż jest w rzeczywistości fałszywy. Jest to po prostu rzeźba, którą można kupić w sklepie w Tokio, gdzie sprzedaje się fałszywe jedzenie.

#8 Ząb megalodona wbity w kość wieloryba

Zdjęcie powyżej przedstawia skamieliny, które wyglądają jak ząb megalodona i kość wieloryba, ale zostały znalezione w różnych miejscach i w różnym czasie. Ktoś po prostu połączył je w jedną rzeźbę.

#9 „Gęś przymarznięta do rury ogrzewała skrzydłem szczeniaka”

Pod koniec stycznia setki tysięcy osób na mediach społecznościowych polubiło i udostępniło zdjęcie trzęsącej się gęsi, która przymarzła do rury i ogrzewała skrzydłami szczeniaka. Rzekomo zostały one znalezione w USA. Mimo, że zdjęcie wydaje się być prawdziwe, zostało zrobione bardzo dawno temu i najprawdopodobniej nie było to w USA. Na domiar złego, sama historia jest najprawdopodobniej kłamstwem. Zdjęcia te były udostępniane na stronach internetowych co najmniej od 2017 r.

#10 Nowy Rok w Paryżu

To popularne zdjęcie przedstawia setki fajerwerków, które rzekomo zostały wystrzelone w Paryżu w noc sylwestrową. Niestety, zdjęcie jest fałszywe. Po pierwsze, w Sylwestra fajerwerki są wystrzeliwane z wieży Eiffla. Po drugie, wszystkie fajerwerki na zdjęciu znajdują się w tej samej odległości od aparatu. I wreszcie internauci, którzy mieszkają w Paryżu twierdzą, że w ową sylwestrową noc niebo w Paryżu tak nie wyglądało.

#11 Zdjęcie turysty na chwilę przed zamachem na jedną z wież WTC z 11 września 2001 r.

Przez wiele lat mnóstwo osób myślało, że to zdjęcie rzeczywiście pochodzi z dnia słynnych zamachów na wieże WTC. A tak naprawdę jest żartem pewnego Węgra, który rzeczywiście odwiedził owe wieże, ale wiele lat przed zamachem i jedynie „dokleił” na fotce samolot, po czym ją rozesłał do swoich znajomych. Nie wiadomo jąką droga zdjęcia w jakiś czas później obiegło cały internet i wszyscy brali je za prawdziwe.

Dałeś się sam nabrać na któryś z tych fejków?

21 budynków wątpliwej urody, które zawstydziły nawet architektów. To budowlane koszmarki

Jak farbować koszulki metodą „TIE-DYE” – 6 SPOSOBÓW!

 
Źródła: brightside.me

Wybrane dla Ciebie

19 ciepłych oraz przesyconych słońcem zdjęć dziadków i ich wnucząt. To najpiękniejsza rodzinna pamiątka

Przeglądając albumy rodzinne zwykle natrafiamy na zdjęcia z rodzicami, przyjaciółmi czy ukochanymi zwierzakami. Fotografii z dziadkami jest zdecydowanie mniej. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę brytyjska artystka – Sujata Setia. Wykonuje ona bajkowe sesje zdjęciowe, których głównymi bohaterami są babcie, dziadkowie oraz ich wnuczęta. To cudowna pamiątka na całe życie. 1. Przed domem 2. W […]

15 zaskakujących ciekawostek, w które trudno uwierzyć. Prawdziwe fakty świata ludzi i zwierząt

Ludzki organizm jest tworem, który potrafi zaskoczyć niejednego naukowca. Równie tajemnicze i nieodgadnione jest królestwo zwierząt. Czy przypuszczałeś, że owłosienie ma związek z inteligencją, a skorupa pewnego kraba przypomina twarz samuraja? Poniższe ciekawostki każdego wprawią w zdumienie. 😉 1. W Norwegii żyje pingwin, który został generałem Pingwin Nils Olav II jest maskotką norweskiej Straży Królewskiej. […]

23 najciekawsze eksponaty muzealne, które są jedyne w swoim rodzaju…

Może dla niektórych zwiedzanie muzeów jest nudne, ale uwierzcie mi — w każdym znajdziecie coś wyjątkowego! Historia czy to człowieka, czy to naturalna jest niezwykłe intrygująca i znając ją, lepiej rozumiemy, jak to się stało, że człowiek zawładnął całą planetą. #1 Balustrada z kutego żelaza wykonana w 1870 roku przez braci Moreau w zamku Zamek […]

17 zdjęć zrobionych w idealnym momencie. To się nazywa wyczucie chwili!

Świat jest pełen niezwykłych rzeczy i niezwykłych chwil, trzeba tylko mieć do nich „oko”. A czasem także dowolny aparat pod ręką. Wtedy jedno kliknięcie potrafi uwiecznić coś niezwykłego. Oto garść fot zrobionych w idealnym momencie. #1 Za chwilę dostanie korkiem od szampana w oko #2 Scena jak z filmu akcji #3 Kosmita? #4 Jakby unosiła […]

17 niepozornych rzeczy o tajemniczym przeznaczeniu, które znają tylko nieliczni

Czasami coś wygląda niepozornie i niby zwyczajnie a ma zaskakujące przeznaczenie, na które na pierwszy rzut oka nie jest łatwo wpaść. Jeśli masz w sobie nutkę detektywa poniższe obiekty sprawią Ci frajdę. Oto kolekcja bardzo tajemniczych rzeczy. #1 „Znalazłem to pod moim siedzeniem pasażera. Ma magnesy z tyłu. Co to?” Odpowiedź. To jest tracker GPS. […]

12 ciekawostek, które sprawią, że mózg każdego zacznie pracować na zwiększonych obrotach

Myślisz, że już nic nie jest w stanie Cię zaskoczyć? Zapewne jesteś w błędzie. Zapoznaj się z intrygującymi faktami, o których z pewnością nigdy nie słyszałeś. 1. Jabłko nigdy nie spadło na głowę Isaaca Newtona Legenda głosi, że Newton wylegiwał się sadzie i wówczas na jego głowę spadło jabłko. To zdarzenie spowodowało, że sformułował prawo […]