×

Fotele biurowe – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Pracując w biurze liczymy się z tym, że będziemy spędzać dość długi czas w pozycji siedzącej, a tak naprawdę ta pozycja niezbyt sprzyja naszemu zdrowiu i może mieć też negatywny wpływ na nasz kręgosłup. Większość osób nie wie też, że niewłaściwa pozycja wpływa na pogorszenie naszego samopoczucia. Możemy się stać przez to bardziej nerwowi i rozdrażnieni, przez co w pracy może dojść do niekomfortowej atmosfery. Dlatego podstawą efektywnej pracy jest wygodny i komfortowy fotel, który sprawi, że praca biurowa będzie też przyjemnością.

Fotele biurowe są tworzone specjalnie z myślą o osobach, które spędzają godziny w pracy w pozycjach siedzących, tak aby ich praca była komfortowa i wygodna. Prócz tego, w gabinecie managera bądź prezesa taki fotel jest wyznacznikiem prestiżu i zajmowania wysokiego stanowiska.

Materiał

Przy wyborze materiału należy mieć na uwadze wystrój całego wnętrza, tak aby fotel doskonale komponował się z całością. Dlatego na rynku obecne jest wiele różnych materiałów jak i kolorów. Najpopularniejszym i najbardziej klasycznym do biur jest skóra. Może ona być sztuczna, eko, bądź naturalna. Oprócz tego świetnie sprawdza się też siatka, która umożliwia przepływ powietrza. Najważniejszą opcją jednak jest wytrzymałość i trwałość tapicerki. Krzesła biurowe powinny być inwestycją na długi okres użytkowania i służyć nam przez wiele lat.

Podłokietniki i zagłówki

Większość foteli jest wyposażona w podłokietniki, które znacznie zwiększą komfort pracy, gdy będziemy mogli swobodnie oprzeć na nich ręce. Niektóre z nich mają też opcję regulowania wysokości. Materiałów, z jakich wykonane są podłokietniki również jest wiele do wyboru. Najbardziej klasycznym i standardowym są tworzywa sztuczne i metale, które często są powlekane kolorowym materiałem. Te bardziej prestiżowe mogą być wykonane z drewna.

Warty uwagi przy wyborze fotela jest również zagłówek. Nie każde krzesło jest w niego wyposażone, a jeżeli już go posiada, to czy jest on wygodny i ma możliwość zdjęcia? Jest to bardzo ważna kwestia, bo właśnie dzięki niemu osoby pracujące będą mogły odciążyć część szyjną kręgosłupa.

Koła

fotele biurowe - jak wybrać?

Szukasz dobrego fotela biurowego? Odwiedź: https://multiglob.pl/pol_m_Dom-i-Ogrod_Fotele-biurowe-155.html

Do naszego wyboru należy też fakt, czy fotel ma być stacjonarny, czy może obrotowy. Ta druga opcja zdecydowanie będzie wygodniejsza i bardziej komfortowa podczas użytkowania. Jednak przy wyborze obracanego fotela należy zwrócić uwagę na koła, które są specjalnie dopasowane do Twojej podłogi. Mogą być one przeznaczone do podłogi twardej, bądź miękkiej. Jeżeli nie wiesz, jaką podłogę posiadasz, bądź nie jesteś do końca pewien, polecam wybór tych uniwersalnych. Dodatkowo kółka mogą być wyposażone w elementy gumowe, które skutecznie zapobiegną rysowaniu podłogi.

Wygoda

Dodatkową opcją jest też podnóżek, z którego można skorzystać podczas przerwy w pracy. W końcu każdy zasługuje na chwilę odpoczynku i relaksu, a to z pewnością zapewni Ci wysuwany podnóżek. Te bardziej ekskluzywne wersje foteli są wyposażone w mechanizmy masujące, dzięki którym skutecznie rozluźnisz swoje spięte mięśnie.

Podczas wyboru zwróć też uwagę na łatwość oraz szybkość regulacji wysokości i głębokości siedziska. Ma to znaczny wpływ na komfort użytkowania. Kolejną ważną kwestią, która wpływa na komfort jest waga fotela. Nie może on być ani za ciężki, ani za lekki. W przeciwnym wypadku trudno będzie go przestawiać w inne miejsce, albo będzie nas rozpraszał podczas pracy, bo będzie się nadmiernie kołysał.

Może Cię zainteresować

zamknij