×

4 ukryte funkcje kas samoobsługowych w sieci sklepów Biedronka. Mało osób z nich korzysta

Duże dyskonty spożywcze wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i wyposażają swoje sklepy w kasy samoobsługowe. Dzięki nim można dużo szybciej zapłacić za zakupy bez konieczności długiego stania w kolejce.

sklep
Mateusz Giełczyński/wikimediacommons

Cztery przyciski pod monitorem

Kasy samoobsługowe są również obecne w sieci sklepów Biedronka. Jeśli z nich korzystasz, to zapewne nie zdawałeś sobie sprawy, że mają ukryte funkcje, o których wie niewiele osób.

Tuż pod monitorem i nad panelem przeznaczonym do ważenia produktów znajdują się 4 przyciski dotykowe. Są one oczywiście przeznaczone do dyspozycji klientów, chociaż w ferworze skanowania oraz pakowania towarów trudno zwrócić na nie uwagę.

genialne

Do czego służą te tajemnicze przyciski? Prezentację zaczynamy od lewej strony. 😉

  • Na ikonie pierwszej znajduje się głośnik. Przyciskając go sprawisz, że zwiększy się głośność powiadomień dźwiękowych podczas skanowania produktów. Oczywiście chodzi o charakterystyczne piknięcia. 😉
  • Ikona druga to trójkąt z wykrzyknikiem. Ten przycisk jest zarezerwowany dla obsługi sklepu. Informuje on o wystąpieniu błędów i nieprawidłowości podczas obsługi kas.
genialne
  • Trzeci przycisk pozwala na zeskanowanie karty „Moja Biedronka”. Nie musisz mieć jej przy sobie. Wystarczy, że zrobisz karcie zdjęcie, naciśniesz przycisk i po przyłożeniu telefonu do skanera kod kreskowy zostanie zeskanowany.
  • Natomiast czwarty przycisk służy do wyregulowania wagi. Jeśli z jakichś względów nie wskazuje zera, to wystarczy go nacisnąć, a warzywa czy owoce zostaną prawidłowo zważone.
genialne

Zaczniesz używać tych przycisków?

Może Cię zainteresować