×

17 zaskakujących funkcji różnych rzeczy. Na pewno myślałeś, że bardzo dobrze je znasz

Życie jest pełne niespodzianek i czasem może się zdarzyć, ze wydawało Ci się, że znasz przeznaczenie i działanie jakiejś rzeczy, a okazuje się, że tak naprawdę nie miałeś o tym pojęcia.

Oto 17 znanych-nieznanych rzeczy, których działanie Cię zaskoczy.

#1 Kody na kosmetykach

Na odwrocie produktów kosmetycznych często można znaleźć liczby takie jak: „6M”, „12M” lub „24M”. Przedstawiają one żywotność produktu po otwarciu (czyli np. 12 miesięcy w  przykładzie na zdjęciu)

#2 Podgrzewanie jedzenia w mikrofalówce

Podczas podgrzewania potraw upewnij się, że w środku pozostawiłeś mały otwór. W ten sposób ciepło rozłoży się równomiernie, a cały Twój posiłek będzie miał tę samą temperaturę.

#3 Jedzenie pomarańczy

Obieranie pomarańczy nie musi być trudne. Jeśli odetniesz górę i dół, a następnie wykonasz cięcie na boku, rozwinie się ona w ładną linię segmentów.

#4 Prawdopodobnie używasz zbyt dużo pasty do zębów

Reklamy pasty do zębów zwykle pokazują dużą porcję pasty, która biegnie przez całą długość szczoteczki, ale prawda jest taka, że do czyszczenia zębów wystarczy niewielka ilość pasty tak jak na obrazku. Efekt będzie ten sam.

#5 Dodatkowy mały kawałek tkaniny

Oczywiście, możesz go użyć aby załatać dziurę. Ale tak naprawdę jest po to, by sprawdzić, jak tkanina reaguje na różne detergenty.

#6 Kartony do napojów

Jeśli wlejesz mleko do szklanki z drugiej strony kartonu, szansa, że je rozlejesz jest znacznie mniejsza, będzie Ci się też je łatwiej (bo stabilniej) lało.

#7 Mała metalowa płytka na zszywaczu

Prawie każdy zszywacz ma dwie funkcje. Bardziej powszechne ustawienie metalowej płytki zagina zszywkę z powrotem do siebie, zapewniając, że dokumenty będą mocno spięte razem. Ale jeśli obrócisz metalową podstawę, zszywka wygnie się na zewnątrz, co ma służyć do luźniejszego spięcia dokumentów, które można łatwiej później usunąć.

#8 Czyszczenie mikserów

Mycie mikserów wszelkiego typu bywa trudne i bez względu na to, jak bardzo się starasz, zapach składników może utrzymywać się przez długi czas. Istnieje jednak bardzo prosty sposób na doskonałe wyczyszczenie blendera. Po przygotowaniu koktajlu wystarczy wlać do niego trochę wody, dodać odrobinę płynu do mycia naczyń, zmiksować, a sam się umyje.

#9 Drewniane wieszaki

Drewniane wieszaki zostały stworzone z myślą o konkretnym celu. Rodzaj drewna używany w większości tych wieszaków jest wybierany specjalnie po to, aby odstraszyć mole i inne niechciane owady i szkodniki, które mogą uszkodzić odzież.

#10 Mała strzałka obok ikony stanu paliwa na desce rozdzielczej samochodu

Strzałka wskazuje bok samochodu, na którym znajduje się korek wlewu paliwa. Jeśli Twój samochód jest starszy lub nie ma strzałki, kierunek węża paliwowego czasami wskazuje, gdzie znajduje się korek wlewu paliwa.

#11 Pętle koszyka

Na wózkach na zakupy znajdują się pętle, których można użyć do zawieszenia toreb z zakupami. Przydatne zwłaszcza jeśli masz jakieś produkty, których zmiażdżenia się obawiasz.

#12 Efektywniejsze korzystanie z kuchenki mikrofalowej

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że cała przestrzeń w kuchence mikrofalowej nadaje się do ogrzewania, niezależnie od wysokości. Aby podgrzać 2 talerze na raz, po prostu umieść pierwszy talerz na półmisku mikrofalówki przesuniętym z jednej strony, a następnie umieść obok niego odwrócony kubek do kawy i umieść drugi talerz na kubku.

#13 Korzystanie z folii

Czy to nie denerwujące, gdy trzeba użyć folii i często wychodzi nam cała rolka? Ale jest proste rozwiązanie, które jest podane nawet na pudełku – w jednym z rogów jest napisane: „Naciśnij koniec, aby zablokować rolkę”, jeśli to zrobisz wyciągniesz tyle folii ile Ci trzeba, a zamontowane w rogu uchwyty pozwolą Ci utrzymać rolkę w miejscu.

#14 Kółko na klucze

Możesz użyć narzędzia do usuwania zszywek, aby usunąć klucze z kółek, zamiast nadużywać paznokci.

#15 Zapobiegaj uśpieniu komputera

Jeśli musisz odejść od komputera, umieść laserowy czujnik myszy na górnej części zegarka analogowego. Mysz „odczyta” tykanie wskazówki sekundowej lub minutowej i utrzyma komputer w stanie aktywnym.

#16 Wyciąganie Tic Taca z pojemnika

Wewnątrz wieczka znajduje się takie coś, co ma na celu umożliwienie wyciągnięcia CI tylko jednego cukierka. Odwróć pudełko, a następnie obróć je na bok i otwórz – to aż takie proste.

#17 Szybsze schładzanie

Zmocz ręcznik papierowy, zawiń go wokół dowolnego ciepłego napoju i włóż do zamrażarki. Za 5-10 minut będzie lodowaty!

Która rzecz zaskoczyła Cię najbardziej?

13 genialnych pomysłów, które stosują w szkołach na całym świecie. Chodzenie tam to przyjemność

TRIK KURIERÓW: powiększanie pudełka z kartonu!

 

Wybrane dla Ciebie

13 dziwnych i zaskakujących drobiazgów z historii. Ciekawe fakty z przeszłości na zdjęciach

Historia składa się nie tylko z wielkich wydarzeń, ale także z drobnych szczególików i to one nieraz sprawiają, że się jakąś rzeczą głębiej zainteresujemy. Te szczególiki nieraz bywają zadziwiające lub zaskakujące. Oto garść nieoczywistych historycznych ciekawostek. #1 W pierwszych samolotach czasami trzeba było wychodzić z kokpitu, aby ponownie uruchomić śmigło #2 Podczas wielkiego smogu w […]

10 kozackich eksperymentów, których jeszcze nie znałeś

Jeśli masz w sobie duszę odkrywcy, to spodobają Ci się eksperymenty pokazane na naszym wideo. Niby są bardzo proste, ale zaskoczą niejedną osobę. 10 KOZACKICH EKSPERYMENTÓW, KTÓRYCH JESZCZE NIE ZNAŁEŚ

25 zdjęć, na które trzeba patrzeć z podejrzliwością detektywa. Zastawiają skuteczne pułapki dla naszych oczu

Niektóre zdjęcia potrafią oszukać nawet najwprawniejsze oczy. Co ciekawe nie są przerobione w Photoshopie i ukazują prawdziwą rzeczywistość. Problem w tym, że nie widuje się dwugłowych psów, dzieci z ogromnymi nogami czy lewitującego papieru toaletowego. Oto przedziwne fotografie igrające z ludzkim wzrokiem. 1. Dom niebezpiecznie się pochylił 2. Bardzo smutny słonecznik 3. Siostrę zawsze można […]

15 zaskakujących ciekawostek, w które trudno uwierzyć. Prawdziwe fakty świata ludzi i zwierząt

Ludzki organizm jest tworem, który potrafi zaskoczyć niejednego naukowca. Równie tajemnicze i nieodgadnione jest królestwo zwierząt. Czy przypuszczałeś, że owłosienie ma związek z inteligencją, a skorupa pewnego kraba przypomina twarz samuraja? Poniższe ciekawostki każdego wprawią w zdumienie. 😉 1. W Norwegii żyje pingwin, który został generałem Pingwin Nils Olav II jest maskotką norweskiej Straży Królewskiej. […]

23 najciekawsze eksponaty muzealne, które są jedyne w swoim rodzaju…

Może dla niektórych zwiedzanie muzeów jest nudne, ale uwierzcie mi — w każdym znajdziecie coś wyjątkowego! Historia czy to człowieka, czy to naturalna jest niezwykłe intrygująca i znając ją, lepiej rozumiemy, jak to się stało, że człowiek zawładnął całą planetą. #1 Balustrada z kutego żelaza wykonana w 1870 roku przez braci Moreau w zamku Zamek […]

17 niepozornych rzeczy o tajemniczym przeznaczeniu, które znają tylko nieliczni

Czasami coś wygląda niepozornie i niby zwyczajnie a ma zaskakujące przeznaczenie, na które na pierwszy rzut oka nie jest łatwo wpaść. Jeśli masz w sobie nutkę detektywa poniższe obiekty sprawią Ci frajdę. Oto kolekcja bardzo tajemniczych rzeczy. #1 „Znalazłem to pod moim siedzeniem pasażera. Ma magnesy z tyłu. Co to?” Odpowiedź. To jest tracker GPS. […]