×

8 przydatnych funkcji smartfonów, o których mogłeś nie wiedzieć. Zaskoczy Cię ich użyteczność

Smartfony wkroczyły w nasze życie tak gwałtownie, że nie mieliśmy czasu odkryć wszystkich funkcji.

Jak się okazuje, potrafią naprawdę wiele. Co więcej, ciągłe aktualizacje zapewniają dalszy rozwój dodatkowych funkcji. Przygotowaliśmy dla was listę kilku ukrytych funkcji, które mogą się okazać przydatne w codziennym użytkowaniu. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

1. Klonowanie aplikacji

W nowych wersjach Androida dostępna jest opcja menu zwana „Klonowaniem aplikacji”. Umożliwia zduplikowanie programu jednym kliknięciem, a jest stworzona z myślą o osobach, które korzystają z wielu kont na portalach społecznościowych. Dzięki tej opcji mamy możliwość zalogowania się na kilka kont jednocześnie. Jeśli twój telefon nie posiada tej funkcji, warto pobrać specjalny program, który to umożliwi.

2. Pobieranie filmów i plików audio z YouTube

© pixabay

Domyślnie Google ukrywa aplikacje umożliwiające pobieranie plików z YouTube, ale na rynku dostępność tego typu programów przyprawia o ból głowy. Wszystkie jednak działają na tej samej zasadzie: wystarczy wkleić link do filmu i pobrać plik.

3. Przełączanie smartfona w cyfrową skalę

© techbang

Możesz również używać telefonu do ważenia małych przedmiotów dzięki aplikacji, która przekształca urządzenie w wagę. Wystarczy zainstalować program, skalibrować i zważyć przedmiot.

4. Przełączanie na tryb dwóch okien

© updato

Chcesz poczytać książkę i jednocześnie używać słownika bez ciągłego przełączania okien? Wystarczy włączyć tryb wieloekranowy! Wystarczy otworzyć wybraną aplikację i przytrzymać przycisk listy zadań.

5. Korzystanie z map offline

© marineford

Czasami nie mamy możliwości korzystania z Internetu mobilnego, a mapa potrzebna jest na gwałt. Najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie włączonego GPS, który nadal będzie wyświetlał naszą lokalizację bez żadnych kosztów.

6. Płacenie telefonem

© flickr

Za pomocą modułów NFC wbudowanych w wiele modeli telefonów można połączyć kartę kredytową z kontem. Dzięki temu można wygodnie płacić telefonem.

7. Skaner zawsze pod ręką

© pixabay

Wiesz, że za pomocą aparatu w telefonie możesz skanować dowolne dokumenty? Wystarczy pobrać aplikację, która rozpozna rodzaj dokumentu i zapisze kopię tekstu na dysku.

8. Nieograniczone wyszukiwanie

© pixabay

Dzięki aplikacji Google Googles możesz znaleźć wszystko, czego potrzebujesz. Jedyną różnicą jest to, że zamiast wpisywania hasła, używasz do tego aparatu. Wystarczy nakierować kamerę na obiekt i aplikacja sama znajdzie podobne wyniki.

Może Cię zainteresować

zamknij