×

8 przydatnych funkcji smartfonów, o których mogłeś nie wiedzieć. Zaskoczy Cię ich użyteczność

Smartfony wkroczyły w nasze życie tak gwałtownie, że nie mieliśmy czasu odkryć wszystkich funkcji.

Jak się okazuje, potrafią naprawdę wiele. Co więcej, ciągłe aktualizacje zapewniają dalszy rozwój dodatkowych funkcji. Przygotowaliśmy dla was listę kilku ukrytych funkcji, które mogą się okazać przydatne w codziennym użytkowaniu. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

1. Klonowanie aplikacji

W nowych wersjach Androida dostępna jest opcja menu zwana „Klonowaniem aplikacji”. Umożliwia zduplikowanie programu jednym kliknięciem, a jest stworzona z myślą o osobach, które korzystają z wielu kont na portalach społecznościowych. Dzięki tej opcji mamy możliwość zalogowania się na kilka kont jednocześnie. Jeśli twój telefon nie posiada tej funkcji, warto pobrać specjalny program, który to umożliwi.

2. Pobieranie filmów i plików audio z YouTube

Domyślnie Google ukrywa aplikacje umożliwiające pobieranie plików z YouTube, ale na rynku dostępność tego typu programów przyprawia o ból głowy. Wszystkie jednak działają na tej samej zasadzie: wystarczy wkleić link do filmu i pobrać plik.

3. Przełączanie smartfona w cyfrową skalę

Możesz również używać telefonu do ważenia małych przedmiotów dzięki aplikacji, która przekształca urządzenie w wagę. Wystarczy zainstalować program, skalibrować i zważyć przedmiot.

4. Przełączanie na tryb dwóch okien

Chcesz poczytać książkę i jednocześnie używać słownika bez ciągłego przełączania okien? Wystarczy włączyć tryb wieloekranowy! Wystarczy otworzyć wybraną aplikację i przytrzymać przycisk listy zadań.

5. Korzystanie z map offline

Czasami nie mamy możliwości korzystania z Internetu mobilnego, a mapa potrzebna jest na gwałt. Najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie włączonego GPS, który nadal będzie wyświetlał naszą lokalizację bez żadnych kosztów.

6. Płacenie telefonem

Za pomocą modułów NFC wbudowanych w wiele modeli telefonów można połączyć kartę kredytową z kontem. Dzięki temu można wygodnie płacić telefonem.

7. Skaner zawsze pod ręką

Wiesz, że za pomocą aparatu w telefonie możesz skanować dowolne dokumenty? Wystarczy pobrać aplikację, która rozpozna rodzaj dokumentu i zapisze kopię tekstu na dysku.

8. Nieograniczone wyszukiwanie

Dzięki aplikacji Google Googles możesz znaleźć wszystko, czego potrzebujesz. Jedyną różnicą jest to, że zamiast wpisywania hasła, używasz do tego aparatu. Wystarczy nakierować kamerę na obiekt i aplikacja sama znajdzie podobne wyniki.

 

Wybrane dla Ciebie

Najpopularniejsze błędy popełniane podczas prania. Niszczą ubrania i pralkę!

Pranie to typowa czynność, którą wykonujemy przynajmniej raz w tygodniu. Mimo, że w dzisiejszych czasach wydaje się tak banalnie łatwe, to często można spotkać się z nieprawidłowym użytkowaniem pralki. Okazuje się, że czasami nie wystarczy wrzucenie ubrań do maszyny, nasypanie proszku i wciśnięcia guzika „start”. Oto najpopularniejsze błędy popełniane podczas prania. #1 Zamki Zostawianie niezasuniętego […]

20 pomysłowych trików sprawdzonych przez rodziców. Bezpieczne, szczęśliwe i zadowolone dziecko

Bycie rodzicem nie jest łatwe. Nagle jesteś odpowiedzialny za zupełnie nowe życie, nad którego bezpieczeństwem i samopoczuciem musisz nieustannie czuwać. Czasem wydaje się, że dziecko absolutnie nie chce z nami współpracować. Robi wszystko co niebezpieczne i może mu zaszkodzić. Dlatego właśnie tak ważna jest pomoc innych rodziców, którzy w pomysłowy sposób rozwiązują typowe problemy. Ci […]

23 triki, które każdy entuzjasta napojów alkoholowych powinien znać. Zmienią oblicze każdej imprezy

Wszyscy lubimy się napić od czasu do czasu i nie ma w tym nic złego. W zasadzie każda okazja jest dobra, dlatego przygotowaliśmy 23 wskazówki, które pomogą Wam stać się gospodarzem idealnym, albo po prostu uratują sytuację, które wydaje się beznadziejna. Któż z nas nie mógł otworzyć wina, bo w pobliżu nie było korkociągu?! 1. […]

13 ogrodowych trików, które uczynią z Ciebie prawdziwego mistrza swoich grządek i rabatek

Aby praca w ogrodzie była łatwiejsza i przyjemniejsza, warto sobie trochę w tym pomóc. Dzięki prostym trikom sprawnie posadzisz rośliny, usuniesz mszyce oraz nawodnisz grządki. 1. Miarka z łopaty Nasiona roślin i warzyw należy siać w określonej odległości od siebie. Aby podczas pracy nie posługiwać się ciągle centymetrem, zrób miarkę z łopaty. Narysuj na trzonku […]

6 porad, dzięki którym bez problemu wyhodujesz borówkę w swoim ogródku. To prostsze niż myślisz

Borówki to bardzo smaczne i zdrowe owoce. Można je jeść na surowo, dodawać do ciast, tworzyć koktajle lub soki. Mają również wiele korzyści zdrowotnych, z których zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy. zapobiegają gromadzeniu się cholesterolu we krwi chronią funkcje mózgu i dzięki wysokiemu poziomowi przeciwutleniaczy redukują problemy z pamięcią mają mało kalorii i są bogatym […]

30 najlepszych trików, odkrytych w tym roku. Sprawdzone „na własnej skórze”!

Czasami zwykłe rzeczy mogą zostać wykorzystane w najbardziej nieoczekiwany sposób. Znajomość takich rozwiązań z pewnością uczyni Twoje życie łatwiejszym. Oto 30 przedmiotów, których sposób wykorzystania może Cię zdumieć 1. Zamień łóżeczko dla dziecka w niepowtarzalne, wielofunkcyjne biurko 2. Chcesz robić zdjęcia swoim telefonem pod wodą? Umieść go w woreczku strunowym i do dzieła! 3. Umieść […]